Wybierz region

Wybierz miasto

  DOLNY ŚLĄSK Tego weekendu nie musimy spędzać przed telewizorem.

  Autor: Marcin Owczarek

  2006-04-29, Aktualizacja: 2006-05-02 07:28 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Czeka na nas zabawa na świeżym powietrzu. Majówkowy zawrót głowy Doda i w Kobierzycach, Andrzej Piasek Piaseczny w Lubinie, Hey w Oławie, a na wrocławskim Rynku Grzegorz Markowski pomoże w kolejnej próbie pobicia ...

  Czeka na nas zabawa na świeżym powietrzu. Majówkowy zawrót głowy Doda i w Kobierzycach, Andrzej Piasek Piaseczny w Lubinie, Hey w Oławie, a na wrocławskim Rynku Grzegorz Markowski pomoże
  w kolejnej próbie pobicia gitarowego rekordu świata. Oprócz tego turnieje rycerskie, mecze i rajdy samochodowe – Dolnoślązacy na pewno nie będą narzekać na brak atrakcji podczas długiego weekendu

  Doda z zespołem Virgin, T. Love, Hey, Mezo, Piasek, Norbi, Tercet Egzotyczny oraz Oddział Zamknięty wystąpią na majówkach w miejscowościach rozsianych po całym Dolnym Śląsku.
  Bystrzyca Kłodzka zaprasza na poniedziałkowe Rokowisko. Od godz. 16 wystąpią KSU, Muniek Staszczyk z T. Love i Oddział Zamknięty. Ta ostatnia kapela pojawi się dzień później o 20.30 w Jelczu-Laskowicach.
  W Oławie gwiazdy będą błyszczeć przez cały weekend. Tamtejsze Miasteczko Ruchu Drogowego pierwszego maja (ok. godz. 20) odwiedzi Norbi, dzień później o 21 zagra Hey, a weekend zakończy środowy koncert Tercetu Egzotycznego.
  Jeżeli wolimy popowe klimaty, powinniśmy udać się do Lubina. Niedzielnego wieczoru zaśpiewa tam Andrzej Piasek Piaseczny. Będzie go wspomagał Mezo, który zacznie swoje show po godzinie 18.
  Prawdziwa ikona polskiego popu, czyli Doda Elektroda, wystąpi w Kobierzycach. Środowym koncertem (godz. 20) zakończy obchody święta gminy.

  Sportowo, czyli zdrowo
  Nie zabraknie też imprez rekreacyjnych. Rowerzyści mogą wziąć udział w maratonie na dystansie 22, 49 i 80 km. Początek o godz. 11 w niedzielę na wrocławskich Sołtysowicach.
  Biegacze powinni wybrać się do Jelcza- -Laskowic. Pierwszego maja o godz. 9 wystartuje tam maraton uliczny. A w niedzielę będzie można pościgać się samochodami. W środę rajd samochodowy zaplanowano też na drogach Kobierzyc. Również tam, we wtorek, rozegrany zostanie turniej piłkarski.
  Szklarska Poręba kusi wycieczkami po górach, przejażdżkami rowerowymi oraz biegami na nartach. Dzień spędzony na sportowo będzie można zakończyć na Skwerze Radiowej Trójki, gdzie w niedzielę o godz. 19 zagrają The Crackers.

  Pobij rekord lub rycerza
  Na pierwszego maja Leszek Cichoński – wrocławski muzyk, zaprosił na wrocławski Rynek znanych gitarzystów – m.in. Jana Borysewicza i grupę Perfect. Wspólnie z ponad tysiącem osób, „uzbrojonych” w gitary, o godz. 16 spróbują pobić rekord Guinnessa. To niejedyny rekord, jaki będzie bity. Od soboty we wrocławskim Radio Barze dwóch DJ-ów będzie miksowało muzykę na żywo. Publiczność może ich podglądać – do godz. 20 za darmo, po 20 – za 10 zł.
  Jeżeli chcemy zmierzyć się z rycerzem – najlepiej wybrać się do średniowiecznego grodu na wrocławskie Partynice lub do zamku w Kliczkowie. Inscenizacje rycerskie we Wrocławiu zapowiedziane są na sobotę i niedzielę od godz. 12, a bitwa o zamek w Kliczkowie i piknik średniowieczny potrwają przez cały dzień pierwszego maja.

  O imprezach napiszemy również w kolejnym, wtorkowym wydaniu naszej gazety. Nie zapomnij kupić Słowa Polskiego • Gazety Wrocławskiej!

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.