Wybierz region

Wybierz miasto

  Dziś kolejna część egzaminu gimnazjalnego

  Autor: Anna Waszkiewicz

  2006-04-27, Aktualizacja: 2006-04-27 09:31 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Luz, uśmiechy od ucha do ucha i plotki. I tylko z rzadka pytania o zbliżający się sprawdzian. Taka atmosfera panowała wczoraj we wrocławskich szkołach przed egzaminem gimnazjalnym Rano przed salami egzaminacyjnymi ...

  Luz, uśmiechy od ucha do ucha i plotki. I tylko z rzadka pytania o zbliżający się sprawdzian.
  Taka atmosfera panowała wczoraj we wrocławskich szkołach przed egzaminem gimnazjalnym

  Rano przed salami egzaminacyjnymi trzecioklasiści byli bardzo rozluźnieni i sami podkreślali, że wcale się nie denerwują.
  – Jakoś to będzie. Nie ma co się stresować na zapas – krzyczał roześmiany Robert Żukowski, który przed egzaminem dodawał otuchy wszystkim mniej dziarsko nastawionym kolegom z gimnazjum przy ul. Iwana Pawłowa.
  O godzinie 9, po serii kopniaków na szczęście i wzajemnych życzeniach powodzenia, przed testami zasiadły tysiące wrocławskich gimnazjalistów. Przez dwie godziny zmagali się z przedmiotami humanistycznymi. Po egzaminie zgodnie mówili, że nie było zadań, które sprawiłyby im większy kłopot. Narzekali tylko na temat rozprawki, którą musieli napisać.
  – Mieliśmy wyjaśnić, jak śmiech może uczyć. Napisałam o fraszkach Kochanowskiego i naszym papieżu Janie Pawle II, który do serc młodzieży trafiał właśnie swoim poczuciem humoru – opowiada Kasia Kozak ze szkoły przy ul. Jeleniej.
  Po egzaminie uczniowie nie skorzystali z wiosennego słońca. Większość z nich bardziej stresuje się przed kolejną częścią sprawdzianu, dlatego wczorajsze popołudnie wykorzystali na ostatnie powtórki. Dziś rano przez dwie godziny będą rozwiązywać zadania z matematyki, fizyki, biologii i chemii. Wszystkie prace gimnazjalistów egzaminatorzy z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej zaczną sprawdzać dopiero po długim majowym weekendzie. Wyniki obu części sprawdzianu uczniowie poznają w połowie czerwca.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.