Wybierz region

Wybierz miasto

  Kadra zarządzająca na liście osiemdziesięciu pracowników Polskiej Miedzi nagradzanych hojniej niż reszta załogi

  Autor: Piotr Kanikowski

  2006-04-29, Aktualizacja: 2006-04-28 18:16 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  Równiejsi od równych Dyrektorzy z biura zarządu KGHM otrzymywali w 2005 roku nadzwyczajne premie, liczone niekiedy w setkach tysięcy złotych Podczas ostatniego posiedzenia rady nadzorczej KGHM prezes Krzysztof Skóra ...

  Równiejsi od równych
  Dyrektorzy z biura zarządu KGHM otrzymywali w 2005 roku nadzwyczajne premie, liczone niekiedy w setkach tysięcy złotych

  Podczas ostatniego posiedzenia rady nadzorczej KGHM prezes Krzysztof Skóra powiadomił o liście 80 osób, którym poprzedni, lewicowy zarząd spółki wypłacił w 2005 roku – poza premiami i nagrodami – dodatkowe, nadzwyczajne pieniądze. Znalazły się na niej nazwiska dyrektorów biura zarządu Polskiej Miedzi i szefów jej oddziałów. W sumie przeznaczono na to ponad 4,5 mln zł. – Poleciliśmy zarządowi spółki zbadać tę listę. Jeśli okaże się, że wypłat dokonano niezgodnie z prawem, zawiadomimy o tym prokuraturę – zapowiada Antoni Dynowski, przewodniczący rady nadzorczej KGHM.
  Spółka odmawia podania nazwisk tych, którzy pobrali nadzwyczajne pieniądze. Prezes Krzysztof Skóra twierdzi, że nie pozwala mu na to prawo.
  – Ja opublikuję ten wykaz – zapowiada Józef Czyczerski, przewodniczący Sekcji Górnictwa Rud Miedzi NSZZ Solidarność i zarazem sekretarz rady nadzorczej KGHM. – Jestem przekonany, że te pieniądze wypłacono z naruszeniem prawa. To twórcze rozwinięcie idei byłego prezesa Mariana Krzemińskiego, który nagradzał w podobny sposób swojego kierowcę i sekretarkę. On ma proces, więc pewnie i ta sprawa zakończy się w sądzie.
  Czyczerski przez moment miał ją w rękach. Zapamiętał nazwiska Jana Kurasza, dyrektora departamentu public relations, i Leszka Rzepnickiego, odwołanego w marcu dyrektora generalnego do spraw pracowniczych. Według niego, Kurasz miał zarobić prawie 100 tys. zł nadzwyczajnych premii, a Rzepnicki – ok. 260 tys. zł.
  Pierwszy z nich o dodatkowych pieniądzach nie chce rozmawiać. Po informacje odsyła do Marka Szczerbiaka, który w 2005 roku stał na czele zarządu KGHM.
  – Przecież ja sam sobie premii nie przyznawałem – mówi. Marek Szczerbiak był w piątek nieuchwytny.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.