Wybierz region

Wybierz miasto

  Wrocław. 25 lat więzienia dla mordercy starszej pani

  Autor: (TOK)

  2006-04-28, Aktualizacja: 2006-04-28 07:29 źródło: Polska Gazeta Wrocławska

  36-letni Krzysztof G. przyznał się do winy i szczegółowo opisał, jak zabił 78-letnią kobietę Mężczyzna był oskarżony o zabójstwo i gwałt. Biegli lekarze nie umieli jednak jednoznacznie stwierdzić, czy ...

  36-letni Krzysztof G. przyznał się do winy i szczegółowo opisał, jak zabił 78-letnią kobietę

  Mężczyzna był oskarżony o zabójstwo i gwałt. Biegli lekarze nie umieli jednak jednoznacznie stwierdzić, czy obrażenia na ciele kobiety były wynikiem gwałtu. Dlatego sąd zmienił kwalifikację czynu i skazał Krzysztofa G. za zabójstwo.
  – Dopuścił się straszliwej zbrodni – mówił sędzia Mariusz Wiązek. – Przyznał się do winy i szczegółowo opisał mord.

  Pijany recydywista
  Przypomnijmy. Tragedia wydarzyła się we wsi pod Miliczem. Krzysztof G. włamał się do starszej pani w nocy z 19 na 20 maja 2004 roku.
  Kobieta obudziła się, gdy usłyszała dźwięk tłuczonej szyby w oknie. Z wyjaśnień, które złożył oskarżony, wynika, że przez chwilę siedział przy jej łóżku i próbował z nią rozmawiać.
  Był pijany. Po pewnym czasie usnął. Kiedy się obudził, zaatakował Marię D. Ta zaczęła uciekać w kierunku drzwi. Jednak Krzysztof G. dopadł ją w przedpokoju. Powalił na ziemię i zaczął dusić kablem. Kiedy kabel się zerwał, oprawca dusił ofiarę rękami. Z ustaleń prokuratury wynika, że staruszka została przed śmiercią zgwałcona.
  Krzysztof G. wcześniej był już dwukrotnie skazywany za gwałt na Marii D. Podczas tego procesu przyznał się do zabójstwa, ale twierdził, że tym razem nie zgwałcił kobiety.

  Będzie apelacja
  Wyrok jest nieprawomocny. Obrońca oskarżonego, mecenas Andrzej Malicki, zapowiedział apelację. Natomiast prokurator nie zamierza odwoływać się od wyroku.
  – Postępowanie w tej sprawie do tej pory kosztowało podatników 25 tysięcy złotych – powiedział Konrad Bieroń. – Sąd wymierzył karę, o jaką wnosiłem. W tej sytuacji nie zamierzam odwoływać się od wyroku z powodu zmiany kwalifikacji czynu.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.