(© fot. Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kto był wśród władców dokonujących III rozbioru Polski? Co jest zadaniem Trybunału Konstytucyjnego? Co znaczy, że Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym? To tylko kilka z pytań, na które we wtorek (24 kwietnia) musieli odpowiedzieć gimnazjaliści.

Papkin dotrzymał obietnicy czy uwodził podstolinę? Pamiętacie o co chodziło w 5 zadaniu? Odpowiedź do tego zadania to 2 i 3? Zastanawiają się na naszym forum gimnazjaliści, kórzy pierwszy dzień egzaminów mają już za sobą. We wtorek od godziny 9 uczniowie klas trzecich pisali egzamin z historii, wos-u i języka polskiego. Tematem wiodącym w całym teście humanistycznym była "Zemsta" Aleksandra Fredry. Uczniów zaskoczył głównie temat rozprawki. "Literatura pozwala lepiej poznać i zrozumieć minione wieki. Rozważ słusznośc tego stwierdzenia w rozprawce. Zilustruj swoje argumenty przykładami literackimi"? Na teście pytano m.in. o Marcina Lutra, starożytny Egipt i Mezopotamię. A jak poszło gimnazjalistom? Różnie, choć większość wskazuje, że historia była trudna.

Egzamin gimnazjalny 2012 - część humanistyczna (ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI)

- Wos i historia jakos słabiej mi poszły. Polski banalny, tylko ta rozprawka :(( trzeba być dobrej myśli - pisze na naszym forum HannaMontana i dodaje: - Zjedzcie troche czekolady jutro przed matma :) Powodzenia.

OLLLA rozwiewa złudzenia: - Ta historia to jakaś porażka! Dali b. trudne pytania, w poprzednich latach była sama łatwizna, robiłam te testy mialabym 90% - tylko rozbiory, napoleon powstania i właśnie tylko tego się nauczyłam i co? - pisze, ale pociesza się, że "polski to była łatwizna".

A jak Wam poszło? Które pytanie sprawił Wam największy problem? Który test był trudniejszy - język polski czy historia i wos? Podyskutujcie

Wiadomości

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Majka :) (gość)

wg mnie egzamin był banalny a żeby napisać na co najmniej 75% wystarczyło mieć wiedzę ogólną...:)

Gosia (gość)

a egzamin próbny? porażka z historią...polski ujdzie, temat wypracowania dosyć prosty.

bartoszka1996 (gość)

Dla mnei właśnie odwrotnie to polski poszedł mi słabiej (obstawiam ok 70%), a historia i wos były proste (tylko 1 blad!). Ale to moze tylko takie moje zdanie...

Leave Test ALONE! (gość)

Ale w ogóle jak możecie oceniać ten Test...przecierz znacie się dopiero 1dzień a wy już o nim że łatwy itp. Ja nie wiem co się z ta młodziężą a tej Ziemi dzieje...biedny Test teraz będzie oceniany i obgadywany w domach jaki to on nie jest...przecież on nic wam nie zrobił...zostawcie go w spokoju :(

Blath (gość)

Z polskiego napisałam ma max. liczbę punktów. Rozprawka - temat-marzenie, dzień wcześniej omawialiśmy na polskim bardzo podobny, mówiliśmy, co dać w argumentacji... Niesamowity fart! Czas na polski to 90 minut, mi zrobienie zadań zamkniętych i otwartych zajęło 30 minut, i to niecałe. Historia rzeczywiście była trochę trudna, na kilku pytaniach się wyłożyłam, ale WOS to była łatwizna.

iza (gość)

ja uważam,że było zupełnie odwrotnie historia łatwa, polski średnio trudny, a ogółem rzecz biorąc to było łatwe