Mieroszów zaprasza na festiwal Mieroszów zaprasza na festiwal

Mieroszów. Śpiewających artystów oceni jury pod przewodnictwem Olgi Szomańskiej i Tomasza Oświecińskiego (© Piotr Smoliński)

Mieroszów zaprasza na IV Festiwal im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko Gospel”. Impreza zaczyna się w piątek (7 lipca), potrwa do niedzieli (9 lipca) w Mieroszowskim Centrum Kultury. Wstęp wolny.

Mieroszów stanie się miejscem, gdzie zabrzmią piękne dźwięki. Gospel to muzyka, którą przede wszystkim śpiewa Spirituals Singers Band, gospodarz festiwalu. Impreza powstała po śmierci Włodzimierza Szomańskiego, założyciela i lidera SSB, wrocławianina związanego z Mieroszowem. Festiwal zacznie się w piątek (7 lipca) o godz. 18 w Rynku, musztrą paradną i koncertem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod dowództwem dyr. komisarza Adam Witiwa. O godz. 19 w MCK Spirituals Singers Band wraz z mieroszowskim Chórem Irysy wykonają „Litanię do Polskich Świętych – Santo Subito”, skomponowaną przez Włodzimierza Szomańskiego na trzydziestolecie zespołu. To opowieść o polskich świętych, zaczynając od świętego Wojciecha, kończąc na Janie Pawle II.

Mieroszów: gwiazdy "M jak miłość"W sobotę (8 lipca) o godz. 11 w hali sportowej z mieszkańcami spotka się Tomasz Oświeciński (na zdj.), Andrzejek Lisiecki w „M jak miłość”. Także w sobotę o godz. 18 odbędzie się drugi  etap przesłuchań Konkursu Wokalnego o „Szklanego Szomola” Mieroszów 2017. – W tym roku do konkursu zgłosiły się 73 osoby, z których wybrano finałową ósemkę – mówi Elżbieta Szomańska, dyrektor artystyczna imprezy. Finalistów oceni jury pod przewodnictwem Olgi Szomańskiej (na zdj.), wokalistki, Marzenki z „M jak miłość”, znanej m.in. z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika oraz Tomasza Oświecińskiego. Z recitalem wystąpi zeszłoroczna laureatka Grand Prix, Malwina Jańta ze Złotoryi, która wygrała konkurs interpretacją „Roxanne” i „Psychobójcy”. Warto posłuchać, jaki rodzaj piosenki interesuje ją dziś. Festiwal zakończy się w niedzielę (9 lipca) o godz. 18 w Mieroszowskim Centrum Kultury, koncertem „Musicale, musicale…”. W programie znajdą się fragmenty największych światowych musicali, a wystąpią soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni: Katarzyna Kurdej, Karolina Trębacz, Mariola Kurnicka, Sandra Brucheiser, Jakub Badurka, Marcin Słabowski i Maciej Podgorzak, pod artystyczną opieką Ren Gosławskiej. Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalu jest bezpłatny.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!