Mieroszów w weekend (od 7 do 9 lipca) stał się stolicą piosenki. Tej autorskiej i śpiewanej na IV Festiwalu im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko Gospel”. Po raz trzeci został zorganizowany Konkurs Wokalny o „Szklanego Szomola” Mieroszów 2017.

Mieroszów od piątku do niedzieli gości gwiazdy. Tomasz Oświeciński, Andrzejek z „M jak Miłość”, w sobotę przed południem spotkał się z publicznością w hali sportowej, bo wszystkich chętnych nie pomieściłoby Mieroszowskie Centrum Kultury, organizator festiwalu. Wraz z Olgą Szomańską, serialową Marzenką, córką zmarłego tragicznie Włodzimierza Szomańskiego, twórcy Spirituals Singers Band, którego imię nosi festiwal, współprzewodniczył pracom jury. W finale konkursu wystąpiła szóstka artystów wybranych spośród 73 zgłoszeń.

Mieroszów: wyśpiewali nagrodyGrand Prix festiwalu: statuetkę „Szklanego Szomola”, dostała Anna Poszelużna ze Wschowy. W konkursie zaśpiewała autorskie, refleksyjne piosenki: „Zakręty” i „Jeden uśmiech”. Ma znakomitą dykcję i wyjątkowy głos, studiuje nauczanie matematyki i informatyki na poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, skończyła czwarty rok studiów. Wokalistka jest liderką zespołu Kruszka. - Muzyka daje mi największe spełnienie, a miłość do niej pochodzi z tradycji rodzinnej – powiedziała nam wokalistka. Nagrodą w konkursie jest nagranie płyty, ufundowane przez Marcina Raczyńskiego, burmistrza Mieroszowa (- Mamy ze sobą fantastycznych ludzi i fantastyczny festiwal – stwierdził burmistrz Mieroszowa, podsumowując imprezę), laptop ufundowany przez Romana Szełemeja, prezydenta Wałbrzycha. - W tak młodym wieku nagranie płyty to wielki sukces. Ja na debiut musiałam czekać do trzydziestki – żartowała Olga Szomańska, znakomita wokalistka.
Drugie miejsce i Nagrodę publiczności zdobyła Marta Linowska z Mieroszowa. Zaśpiewała „Ruchome piaski” Varius Manx i „Love on the brain” Rihanny. W nagrodę pojedzie z osobą towarzyszącą do Europarlamentu, wycieczkę ufundowała europosłanka Lidia Geringer de Oedenberg. Trzecie miejsce przypadło Nikoli Busz z Mieroszowa. Zaśpiewała „Tomorrow never dies” Sheryl Crow i „Małe tęsknoty” Krystyny Prońko. Pojedzie na wycieczkę do Sejmu, ufundowaną przez posłankę Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską. Inne nagrody ufundowali: Monika i Leszek Broda (mikrofony), Laboratorium Śpiewu i Mowy we Wrocławiu (warsztaty śpiewu), firma Sanikom, Galeria Kamienna (szachy z kamieni szlachetnych), Andrzej Binkowski (przelot paralotnią), sekcja rękodzieła Mieroszowskiego Centrum Kultury i Sławomir Gołębiowski – artysta plastyk oraz SSB Contact – Elżbieta Szomańska, pomysłodawczyni festiwalu, dyrektor artystyczna. Imprezę współorganizowało Starostwo Powiatowe Wałbrzych.
W drugiej części wieczoru z recitalem wystąpiła Malwina Jańta, zeszłoroczna laureatka Grand Prix. Prezentowanie kolejnej fazy artystycznego rozwoju to bardzo dobry pomysł, a recital był interesujący.

Mieroszów: zabrzmią piosenki z musicaliJeszcze dziś, w niedzielę (9 lipca) warto wybrać się do Mieroszowskiego Centrum Kultury. O godz. 18 z koncertem „Musicale, musicale...” wystąpią soliści Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni: Katarzyna Kurdej, Karolina Trębacz, Mariola Kurnicka, Sandra Brucheiser, Jakub Badurka, Marcin Słabowski i Maciej Podgorzak, pod artystyczną opieką Ren Gosławskiej. Wstęp jest bezpłatny.

Mieroszów: ważne miejsce na wakacyjnej mapieZ roku na rok Mieroszów staje się ważniejszym miejscem na wakacyjnej mapie festiwali. Młody konkurs wokalny przyciąga konkursowiczów, wśród których jest mnóstwo utalentowanych artystów, prezentujących wysoki poziom, a do Mieroszowa przyjeżdżają muzyczne i aktorskie gwiazdy. To nie tylko możliwość miłego spędzenia czasu dla turystów, ale także szansa rozwoju dla miasteczka.

Wydarzenia Kulturalne | Wiadomości Kulturalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!