Pogoda na Dolnym Śląsku Pogoda na Dolnym Śląsku

Pogoda na Dolnym Śląsku 10 lipca będzie gwałtowna. Nie parkujcie aut pod drzewami, podczas burzy nie szukajcie pod nimi schronienia. (© Polska Press)

Pogoda na Dolnym Śląsku - dziś meteorolodzy ostrzegają przed silnymi burzami z gradem. Popada i zagrzmi na całym Dolnym Śląsku. Specjalne ostrzeżenie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Obowiązuje do jutra. W materiale wideo zobaczycie także pogodę na dwa kolejne dni.

Pogoda na Dolnym Śląsku kapryśna i gwałtowna. Dzisiaj (poniedziałek, 10 lipca) na Dolnym Śląsku wystąpią silne burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali.

Ostrzeżenie wydane przez synoptyka Pawła Żuchowskiego obowiązuje na terenie całego województwa od godziny 7.30. rano do 7.30. we wtorek.

Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie około 40 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Lokalnie będzie padać grad.

Wydane ostrzeżenie jest drugiego stopnia. W tym czasie przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Zabezpieczcie wszystkie przedmioty ruchome, znajdujące się na zewnątrz (balkony, ogródki, podwórka), a swoje samochody zaparkujcie w miejscach nie narażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty. Na ulicach dostosujcie prędkość jazdy do warunków atmosferycznych.

Bezwzględnie nie szukajcie schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe.

Pogoda na 10, 11 i 12 lipca 2017 roku

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Fantomas (gość)

Jeżeli chcecie zabezpieczyć się przed utratą sprzętu zapraszam ;)

https://www.facebook.com/DATECH.Glogow/?ref=bookmarks