Szukasz nowego mieszkania, w którym wreszcie poczujesz się u siebie? A może chcesz poprawić komfort Twoich bliskich i potrzebujesz większej przestrzeni? Sprawdziliśmy, jakie mieszkania i osiedla spełniają najczęstsze kryteria mieszkańców Wrocławia. Oprócz tego odpowiadamy na 3 ważne dla kupujących pytania.

Według ekspertów rynku nieruchomości, wrocławianie poszukujący nowego mieszkania, kierują się przede wszystkim lokalizacją. Szukają ciszy, bezpieczeństwa, możliwości aktywnego wypoczynku w sąsiedztwie, a także udogodnień blisko osiedla i wygodnej komunikacji. Samo mieszkanie, oprócz tego że ustawne i słoneczne, obowiązkowo powinno być z balkonem lub ogródkiem. Przy zakupie ważna jest zaś nie tylko możliwość wynegocjowania rabatu i uzyskania oszczędności na cenie za m2.

Uwzględniliśmy te kryteria i sprawdziliśmy, jakie osiedla we Wrocławiu są najchętniej wybierane przez kupujących nowe mieszkania. Zwróciliśmy też uwagę czy deweloper udziela pomocy w uzyskaniu kredytu i jakie daje gwarancje bezpieczeństwa realizacji inwestycji.

Nowa Toskania

Osiedle znajduje się na Krzykach, w sąsiedztwie popularnej wśród wrocławian Małej Toskanii, zrealizowanej również przez Murapol – największego dewelopera w Polsce. W ramach osiedla Nowa Toskania deweloper zaprojektował i buduje przy ul. Buforowej 8 kameralnych i nowoczesnych budynków. W ofercie są tu funkcjonalne i przestronne mieszkania dwu, trzy, oraz czteropokojowe.
Zobacz wirtualny spacer po osiedlu

Murapol Apartamenty Słubicka

Jeśli najbardziej zależy nam na bliskości centrum i prestiżowej lokalizacji blisko Starówki, warto sprawdzić tę inwestycję. W otoczeniu wrocławskiego Starego Miasta, przy ul. Słubickiej, powstaje 5 piętrowy, nowoczesny budynek. Zaplanowano w nim 106 funkcjonalnych mieszkań. Architektura inwestycji będzie korespondować z zabytkowym sąsiedztwem. Warto się pospieszyć, bo inwestycja cieszy się ogromnym powodzeniem. W ofercie znajdują się jeszcze mieszania 2-pokojowe. Wszystkie mieszkania na piętrach posiadają duże balkony, natomiast lokale na parterze tarasy.Zobacz inwestycję i sprawdź mieszkania

Murapol Nowy Wrocław

Dla tych, którzy nad sąsiedztwo śródmieścia przedkładają komfort wynikający z naturalnego otoczenia, ciekawym wyborem może być to osiedle. W podwrocławskim Kiełczowie obok dwóch zbudowanych już budynków, realizowany jest trzeci. Na tym osiedlu dostępnych jest jeszcze kilkadziesiąt mieszkań 2 oraz 3-pokojowych. Architektura osiedla idealnie komponuje się z dominującą w sąsiedztwie zabudową. Z myślą o wygodzie lokatorów na terenie osiedla zaplanowano obszerny parking samochodowy oraz miejsca postojowe dla rowerów. Nie zabraknie również placu zabaw z atrakcjami dla najmłodszych.
Sprawdź więcej informacji, tutaj

Czy możesz liczyć na pomoc Murapolu w uzyskaniu kredytu hipotecznego?

Tak. Doradcy kredytowi są do dyspozycji w salonie sprzedaży, przy ul. Buforowej 93. Wyręczają w formalnościach, wyliczają zdolność kredytową, a nawet za klientów negocjują uzyskanie tańszego kredytu. Dzięki temu zamiast tracić godziny w banku, można przyjechać na teren budowy i sprawdzić, jak postępują prace.

Czy będziesz mieć wpływ na realizację swojego mieszkania?

Tak. Sprawdziliśmy to, bo to ważne dla tych, którzy chcą monitorować proces budowy mieszkania. Murapol stosuje tzw. wieloetapowy system odbioru. Oznacza to, że na każdym etapie, tzn. podczas odbioru stanu surowego, przedodbioru, odbioru technicznego oraz odbioru końcowego można wnieść uwagi, co do sposobu wykonania poszczególnych elementów mieszkania. Sprawdziło to już ponad 18 tys. mieszkańców osiedli Murapolu w kilkunastu miastach w Polsce.

Czy zapłacisz prowizję i podatek PCC?

Nie. Kupując mieszkanie od Murapolu, w odróżnieniu od transakcji na tzw. rynku wtórnym, unikniesz wyższych kosztów. Mowa o podatku PCC i prowizji dla pośrednika, które mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy zł. Te pieniądze zostaną w Twoim portfelu.

Z regionu

Więcej na temat: