Wybierz region

Wybierz miasto

  Wratislawia Cantans. Händel – Alexander’s Feast – Środa Śląska

  Kościół p.w. Narodzenia NMP
  Środa Śląska, ul. Kolejowa/2, +48 71 317 34 97

  Środa, 9 września

  • Brak informacji o cenie

  Od poł wieku Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans jest najważniejszym festiwalem muzyki klasycznej w tej części Europy.
  Przed laty był jedyną szansą spotkania za żelazną kurtyną artystow światowej klasy. Dziś wybitni artyści przyjeżdżają do Wrocławia przygotowywać wspolne koncerty z zespołami Narodowego Forum Muzyki, organizatora festiwalu.

  Festiwalowe wydarzenia odbędą się rownież poza Wrocławiem aż 13 miejscach. Zapraszamy na koncerty festiwlu Wratislavia Cantans w regionie.

  ***

  09 Września (środa) godz. 00:00
  Handel – Alexander’s Feast – Środa Śląska

  Wykonawcy:

  Paul Goodwin – dyrygent
  Susan Gritton – sopran
  Monika Zens – alt
  Benjamin Hulett – tenor
  Felix Rumpf – bas
  Dresdner Kammerchor
  Ekaterina Antonenko – przygotowanie choru
  Wrocławska Orkiestra Barokowa
  Jarosław Thiel – kierownictwo artystyczne

  Program:
  Georg Friedrich Handel – Alexander’s Feast HWV 75

  Osoba Paula Goodwina, ktory poprowadzi wykonanie oratorium Georga Friedricha, gwarantuje wspaniały koncert. Maestro jest laureatem Handel Honorary Prize przyznawanej przez miasto Halle, rodzinną miejscowość kompozytora. Goodwin słynie z doskonałych interpretacji muzyki dawnej, przez jedenaście lat był dyrygentem Academy of Ancient Music. Dzięki jego niespożytej energii koncerty są pełne ekspresji, podobnie jak niegdysiejsze występy Tymoteusza.
  Podczas koncertu obok światowej sławy solistow zaśpiewa świętujący trzydziestolecie istnienia Dresdner Kammerchor, ktory jest „ambasadorem” Drezna i całej Saksonii i ktorego popisową umiejętnością jest właśnie wykonywanie dzieł Handla.

  Zagra Wrocławska Orkiestra Barokowa, w tym roku szczegolnie doceniona za koncerty w Handlowskim repertuarze podczas zorganizowanej przez Narodowe Forum Muzyki Akademii Handlowskiej.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy potrafiłbyś żyć w małym miasteczku? [QUIZ]