KORONAWIRUS. Najnowsze informacje z Wrocławia NA ŻYWO

KZ
TEN MATERIAŁ JEST AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO. JEŚLI CHCESZ MIEĆ NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE KORONAWIRUSA WE WROCŁAWIU I NA DOLNYM ŚLĄSKU, WRÓĆ DO NAS I ODŚWIEŻ STRONĘ.

Bądź bieżąco. Dołącz do grupy KORONAWIRUS WE WROCŁAWIU na Facebooku.

AKTUALIZACJA

Niedziela, godz. 14.30

82-letni mężczyzna jest 20. śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce. Zmarł dziś w szpitalu w Raciborzu. Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. Są też 54 nowe przypadki zachorowań w Polsce. W niedzielę nie potwierdzono jeszcze żadnego nowego zakażenia na Dolnym Śląsku.

Niedziela, godz. 14

Dziś o 17.40 biskupi trzech różnych wyznań chrześcijańskich będą modlić się za Wrocław i Dolny Śląsk we wrocławskiej Katedrze. Spotkają się w niej katolicki arcybiskup Józef Kupny oraz biskupi: Waldemar Pytel z diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Włodzimierz Juszczak, biskupa eparchii wrocławsko-gdańskiej Kościoła greckokatolickiego. Świątynia będzie zamknięta.

Niedziela, godz. 11.40

Wśród 41 osób ze szpitala przy ul. Grabiszyńskiej, u których stwierdzono zarażenie koronawirusem, jest dwoje pracowników szpitalnego laboratorium. Dotąd przebadano już 300 osób z personelu i pacjentów. Koronawirusa stwierdzono u 30 osób z personelu, w tym u dwóch torakochirurgów, pulmunologa i anestezjologa.
W szpitalu wyłączony jest jeden z dwóch oddziałów pulmunologicznych, oddział torakochirurgii, Oddział Intensywnej Opieki Medycznej i laboratorium. Wciąż w szpitalu pracuje 90 osób.

Niedziela, godz. 10.00

Kolejnych 79 zakażeń w kraju. Tym razem bez osób z Dolnego Śląska. Niestety, jest również kolejna ofiara śmiertelna - 75-letni mężczyzna z Bytomia.Niedziela, godz. 8.00

Tylko osoby, które zamówiły intencje mszalne będą dziś wpuszczane do wrocławskich kościołów. W całym kraju obowiązuje ograniczenie liczby osób biorących udział w nabożeństwach do pięciu (nie wliczając w to księży). Arcybiskup Józef Kupny udzielił wiernym z Archidiecezji Wrocławskiej dyspensy od udziału w mszy - oznacza to, że brak udziału w niej nie jest grzechem. Jednocześnie metropolita wrocławski zachęca do udziału w mszach za pośrednictwem telewizji, radia i internetu. Gdzie oglądać transmisję mszy, sprawdźcie tutaj:

Czytaj także

Sobota, godz. 21.10

Chorzy są kolejni pracownicy szpitala przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. To 4 lekarzy: torakochirurdzy, anestezjolog i pulmonolog, trzy pielęgniarki i jedna salowa. Łącznie już 30 pracowników i 11 pacjentów szpitala ma koronawirusa. Dziś zakażenie potwierdzono u kolejnych 8 osób, m.in. lekarzy torakochirurgów. Oddział torakochirurgii został zamknięty. Nie pracują też OIOM oraz oddział pulmonologiczny.

Sobota, godz. 20

Jest 18. śmiertelna ofiara koronawirusa. To 67-letni mężczyzna z Warszawy, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące. W Polsce w ciągu zaledwie kilku godzin potwierdzono 157 nowych przypadków koronawirusa, w tym 15 na Dolnym Śląsku - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Nowi chorzy z Dolnego Śląska pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz powiatów kłodzkiego, wrocławskiego, oleśnickiego i milickiego. Dwie osoby są w szpitalach we Wrocławiu i Wałbrzychu.Sobota, godz. 19.50

Wiosenna pogoda przyciągała dziś do wrocławskich parków wielu spacerowiczów. Przy wejściu czekała na nich straż miejska, ale nie wszystkich udało się powstrzymać przed spacerami. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zareagował bardzo nerwowo. Zobaczcie:

Czytaj także

Sobota, godz. 14.50

Już tylko 4 dzieci z podejrzeniem koronawirusa przebywa obecnie w klinice dziecięcej przy ul. Chałubińskiego we Wrocławiu. Pozostali mali pacjenci na szczęście nie byli zakażeni. W klinice nadal są dwie nastolatki, u których wirusa wykryto kilkanaście dni temu.

Sobota, godz. 14.30

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 45 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce:

 • 14 osób z woj.łódzkiego,
 • 8 osób z woj. podlaskiego,
 • 6 osób z woj. dolnośląskiego,
 • 5 osób z woj. świętokrzyskiego,
 • 4 osoby z woj. małopolskiego,
 • 3 osoby z woj. wielkopolskiego,
 • 2 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego
 • po 1 osobie z woj. lubelskiego, podkarpackiego i opolskiego.

W szpitalu w Lublinie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Sobota, godz. 11.35

Do 6 osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w powiecie strzelińskim. Informację o szóstym chorym na COVID-19 podał w sobotę przed południem miejscowy sanepid.

Sobota, godz. 11.25

Do odwołania przedłużył udzieloną wiernym dyspensę od udziału w mszach świętych arcybiskup Józef Kupny, metropolita wrocławski. Jednocześnie zachęcił wiernych do uczestniczenia w mszach świętych transmitowanych w telewizji, radiu i internecie. Gdzie oglądać mszę online, sprawdź tutaj:

Czytaj także

Sobota, godz. 10.15

Lekarze i pielęgniarki z dolnośląskich szpitali boją się wracać do domów, w obawie przed zakażeniem koronawirusem swoich rodzin. Koronawirusa stwierdzono dotąd u co najmniej siedmiu lekarzy z kilku szpitali oraz ponad 20 pielęgniarek i salowych. Dla pracowników szpitali, którzy nie chcą po pracy wracać do swoich domów, zostaną wynajęte hotele. Zapłaci za nie urząd marszałkowski. Jak wyjaśnił nam Michał Nowakowski, rzecznik marszałka, szpitale zostały już poproszone o określenie ile osób potrzebowałoby pomocy w znalezieniu miejsca hotelowego.

Sobota, godz. 9.15

W Polsce przez noc przybyło 47 chorych - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Wśród nowych osób, u których wykryto zakażenie nie ma Dolnoślązaków.

Sobota (28 marca), godz. 8.15

Wybory prezydenckie zaplanowane na 10 maja 2020 odbędą się. Sejm, głosami Prawa i Sprawiedliwości, zmienił minionej nocy Kodeks Wyborczy. Osoby po 60. roku życia oraz skierowane na kwarantannę będą mogły głosować korespondencyjnie. Więcej przeczytacie tutaj:

Czytaj także

Piątek, godz. 20.37

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 49 nowych przypadkach zakażenia:

 • 27 osób z woj. mazowieckiego,
 • 6 osób z woj. zachodniopomorskiego,
 • 4 osoby z woj. wielkopolskiego,
 • 4 osoby z woj. świętokrzyskiego,

 • 4 osoby z woj. dolnośląskiego,
 • 3 osoby z woj. podkarpackiego,
 • 1 osoba z woj. opolskiego.

Portal GazetaWroclawska.pl ustalił, że czworo nowych chorych na Dolnym Śląsku to kolejni zakażeni pracownicy i pacjenci szpitala przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Oznacza to, że koronawirusa ma już 33 lekarzy, pielęgniarek, salowych i pacjentów z tego szpitala.Piątek, godz. 18.35

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski informuje:
Na terenie województwa dolnośląskiego jest 189 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19, w tym 4 osoby zmarłe. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1340/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 4535,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2967,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 217.

Piątek, godz. 17.35

Jest 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Wszystkie nowo zdiagnozowane osoby poddane zostały izolacji domowej. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z powiatów: górowskiego, lubańskiego, trzebnickiego oraz z Wrocławia.

Piątek, godz. 15.40

4 kolejne osoby z personelu medycznego, w tym trzech lekarzy ze szpitala przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu, mają koronawirusa. Jest wśród nich chirurg, który operował pacjenta leżącego do wczoraj na oddziale intensywnej opieki medycznej. Wczoraj okazało się, że pacjent był zakażony koronawirusem. Dziś zakażenie potwierdzono także u chirurga.

Piątek, godz. 14.30

Jest 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku - poinformowało ministerstwo zdrowia. Sześć osób przebywa w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, jedna - w szpitalu w Bolesławcu. Dwie osoby są leczone w domach.

Piątek, godz. 13.15

Prokuratura postawiła zarzut usiłowania zabójstwa 37-letniemu mężczyźnie, który nożem zaatakował ratownika z karetki. Mężczyzna miał podejrzenie koronawirusa, pogotowie wiozło go do szpitala. Teraz napastnikowi grozi nawet dożywocie.

Czytaj także

Piątek, godz. 13.00

Do momentu, kiedy dzieci nie uczestniczą w zajęciach szkolnych, a więc przynajmniej do Wielkanocy, należy odwołać wszelkie przygotowania do pierwszej komunii świętej - to decyzja księdza arcybiskupa Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego. Jeśli po Wielkanocy dzieci wrócą do szkół, proboszczowie w porozumieniu z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych mają podjąć decyzję, co z tegoroczną komunią. Te decyzje mają być podejmowane indywidualnie w każdej parafii.

Bądź bieżąco. Dołącz do grupy KORONAWIRUS DOLNY ŚLĄSK na Facebooku.

Piątek, godz. 12.30

W pełni wyposażona specjalistyczna karetka dedykowana do walki z koronawirusem trafi do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Karetka kosztowała około 900 tys. zł. Szpitalowi kupił ją wrocławski magistrat. Pojazd przechodzi właśnie badania dopuszczające do użytkowania. W trasę wyruszy za kilka tygodni. Druga, mniejsza karetka za około 500 tys. zł, trafi lada dzień do szpitala wojskowego przy ul. Weigla.

Piątek, godz. 11.45

Przynajmniej raz w roku spowiadać się, w czasie wielkanocnym komunię świętą przyjmować - mówią kościelne przykazania. Jak wierni mają to zrobić w czasie epidemii? Dziś wszyscy księża z archidiecezji wrocławskiej dostaną w tej sprawie zalecenia od arcybiskupa Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego. Na spowiedź możemy umówić się indywidualnie. - Albo wzbudzić w sobie akt żalu doskonałego u siebie w domu, a już po epidemii wyspowiadać się księdzu - tłumaczy ks. Rafał Kowalski z wrocławskiej Kurii Metropolitarnej.

Piątek. Godz. 11.

W izolatorium dla chorych z koronawirusem w Obornikach Śląskich zmarł w czwartek 66-letni mężczyzna. Bezpośrednią przyczyną śmierci był nowotwór, choć wiadomo że mężczyzna był zakażony koronawirusem. Także w czwartek nad ranem w szpitalu przy ul. Koszarowej zmarła kobieta, którą chwilę wcześniej pogotowie przywiozło tu z objawami koronawirusa. Na razie nie wiadomo czy była zakażona.

Bądź bieżąco. Dołącz do grupy KORONAWIRUS DOLNY ŚLĄSK na Facebooku.

Piątek, godz. 8.40

Są nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Jak podało ministerstwo zdrowia, w ciągu minionej nocy zakażenie potwierdzono u 23 pacjentów z Polski. Nie ma wśród nich Dolnoślązaków.

Piątek, godz. 8.20

Troje pacjentów szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu wciąż przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Coraz lepiej czuje się za to 74-letnia kobieta, która była jedną z pierwszych chorych we Wrocławiu. Zaraziła się najprawdopodobniej od zięcia, który przyjechał do Wrocławia z USA. Była w stanie ciężkim. Teraz nie ma już objawów choroby. Dziś będzie miała wykonywane kolejne testy na obecność koronawirusa, mające potwierdzić czy jest już zdrowia.

Czwartek, godz. 21.00

OIOM szpitala przy ul. Grabiszyńskiej wstrzymuje pracę. Koronawirusa ma dwójka pacjentów i pracowniczka kuchni. Przebadanych zostanie w sumie 200 osób - pacjentów i pracowników tego szpitala. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

Czytaj także

Czwartek, godz. 20.00

Mężczyzna, który w ubiegłym tygodniu wyskoczył z okna szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu wciąż jest w ciężkim stanie. Przeszedł drugą operację, przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala przy ul. Borowskiej, ma poważny uraz głowy. Pisaliśmy o tym tutaj:

Czytaj także

Czwartek, godz. 17.50

Na Dolnym Śląsku jest 8 nowych chorych z koronawirusem - poinformował wojewoda dolnośląski. Jedna z tych osób jest leczona w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Pozostałe leczą się w domach. W całej Polsce w ciągu ostatnich trzech godzin odnotowano 43 nowe przypadki koronawirusa.

Czwartek, godz. 16.20

W izolatorium dla chorych z koronawirusem w Obornikach Śląskich pod Wrocławiem zmarł 66-letni mężczyzna. Choć był zarażony koronawirusem, przyczyną zgonu był bardzo zaawansowany nowotwór. Więcej informacji znajdziecie tutaj:

Czytaj także

Czwartek, godz. 14.50

Wśród podejrzanych o zakażenie koronawirusem we Wrocławiu jest 11 dzieci. Są pacjentami kliniki przy ul. Chałubińskiego. Od kilkunastu dni w tym szpitalu leczone są także dwie nastolatki, u których wykryto wirusa. To uczennice szkół na Stabłowicach i Maślicach. Na szczęście na razie nie ma sygnałów o tym, by zaraziły się od nich inne dzieci z tych szkół.

Czwartek, godz. 14.30

Dwoje chorych, u których dziś wykryto zakażenie, to mieszkańcy gminy Żmigród. Jeden z mężczyzn pracuje we wsi Skokowa pod Prusicami. Wiemy, że wśród nowych chorych jest też mieszkaniec gminy Oborniki Śląskie, brat zakażonego wcześniej mężczyzny. W sumie w powiecie trzebnickim jest już 8 potwierdzonych przypadków koronawirusa: 5 w gminie Oborniki Śląskie, 1 w gminie Wisznia Mała oraz 2 w gminie Żmigród.

Czwartek, godz. 14.10

Pacjentka szpitala przy ul. Koszarowej z podejrzeniem koronawirusa uciekła z izby przyjęć. Funkcjonariusze odnaleźli kobietę w jej domu w Środzie Śląskiej w towarzystwie trzech innych osób. Wszyscy byli kompletnie pijani. O szczegółach przeczytacie tutaj:

Czytaj także

Czwartek, godz. 11.09

W szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu zmarła dzisiaj nad ranem starsza kobieta. Nie wiadomo, czy miała koronawirusa. Pobrano od niej dopiero próbki do badań.

Bądź bieżąco. Dołącz do grupy KORONAWIRUS DOLNY ŚLĄSK na Facebooku.

Czwartek. Godz. 10.49

Pacjent (starszy mężczyzna), który zmarł wczoraj w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu nie miał koronawirusa. Potwierdziły to dzisiaj testy z próbek, które zostały pobrane od pacjenta przed jego śmiercią.

Czwartek, godz. 7.45

Stan 70-letniego mężczyzny przebywającego od kilkunastu dni w szpitalu przy ul. Koszarowej jest krytyczny. Mężczyzna wciąż samodzielnie nie oddycha, jest podłączony do respiratora. Jest jednym z trzech pacjentów koronawirusem, przebywających na oddziale intensywnej opieki medycznej. W nocy do szpitala przyjęto trzy pielęgniarki z Koszarowej, które przebywały w domowej kwarantannie, bo miały objawy chorobowe.

Środa, godz. 20.40

Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem: 5 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego i zachodniopomorskiego - poinformował minister zdrowia.Środa, godz. 20.20

Wciąż brakuje płynu do dezynfekcji na stacjach Orlen. Kiedy będzie można go kupić? Przeczytajcie tutaj:

Czytaj także

Środa, godz. 19.30

Już ponad 200 tysięcy osób w Polsce jest objętych kwarantanną - podało ministerstwo zdrowia. 70528 osób skierował na nią sanepid, 138680 musi przez 14 dni zostać w domu z powodu powrotu z zagranicy. W szpitalach w całej Polsce przebywa 1615 osób z podejrzeniem koronawirusa. Chorych jest już 1031 Polaków.

Środa, godz. 18.50

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk ogłosił, że zaplanowany na czerwiec nocny półmaraton we Wrocławiu się nie odbędzie.

W sytuacji, w której znalazł się nie tylko Wrocław, ale też Polska i cała Europa, przeprowadzenie imprezy z udziałem 13 000 zawodników z ponad 30 krajów, zbliżonej liczby kibiców oraz kilku tysięcy wolontariuszy (niejednokrotnie uczniów szkół lub seniorów), jest niewskazane i niebezpieczne - informują organizatorzy.

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj:

Czytaj także

Środa, godz. 18.00

W całej Polsce ujawniono kolejne 74 przypadki zakażenia. Liczba zakażonych przekroczyła już 1000 osób - wynosi 1031. Jest też czternasta ofiara śmiertelna. To 80-letni mężczyzna. Zmarł w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej.

Środa, godz. 17.45

W ciągu zaledwie kilku godzin na Dolnym Śląsku koronwirusa potwierdzono u kolejnych 5 osób. Troje z nich przebywa w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, 1 osoba jest leczona w szpitalu w Bolesławcu, a 1 przebywa w kwarantannie domowej.Środa, godz. 16.15

Spośród 11 Dolnoślązaków, u których dziś przed południem wykryto koronawirusa 4 osoby są z Wrocławia (dwie kobiety i dwóch mężczyzn w średnim wieku), 5 z Lubina (mężczyźni w średnim wieku) i po 1 z powiatu średzkiego (kobieta w średnim wieku) oraz z Lwówka Śląskiego (młoda kobieta).

Środa, godz. 14.35

Sanepid objął kwarantanną 22 mieszkańców powiatu trzebnickiego, pracowników zakładu Preh w Siemianicach (gm. Oborniki Śląskie), którzy mogli mieć kontakt z zakażoną osobą.

Środa, godz. 14.25

Nie będzie w tym roku tradycyjnego święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Do tego dnia włącznie w całej Polsce będzie obowiązywał zakaz organizowania obrządków liturgicznych z udziałem więcej niż pięciu osób. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

Czytaj także

Środa, godz. 14.15

Wyzdrowiał bezdomny, który trafił do szpitala z noclegowni przy ul. Małachowskiego. Mężczyzna ma 66 lat i do szpitala trafił w ubiegłym tygodniu. Dziś badania potwierdziły, że jest już zdrowy. Bezdomny wyszedł już ze szpitala.

Środa, godz. 12.40

Nie żyje 71-letni kierowca PKS Tour Jelenia Góra, u którego kilka dni temu wykryto koronawirusa. Zmarł w szpitalu w Bolesławcu, był mieszkańcem Jeleniej Góry. Wiemy, że tuż przed zachorowaniem woził pasażerów na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poręba. Sanepid za pośrednictwem mediów szukał osób, które mogły podróżować tym autobusem, by część z nich objąć kwarantanną.

Czytaj także

Środa, godz. 11.50

Koniec kwarantanny bezdomnych z noclegowni przy ul. Małachowskiego we Wrocławiu. Trafili tam klika dni temu po tym, jak jeden z mężczyzn z Małachowskiego okazał się zakażony koronawirusem i umieszczono go w szpitalu przy Koszarowej.
Okazało się, że żaden inny bezdomny nie jest zakażony.

Noclegownia przy Małachowskiego jest wysprzątana i zdezynfekowana – mówi Joanna Kot z Towamrzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Bezdomni zostaną do noclegowni przewiezieni tak samo jak jechali na kwarantannę. Czyli autobusami podstawionymi przez Centrum Zarządzania Kryzysowego. W obiekcie na ul. Małachowskiego zostaną wydzielone dwie strefy. W jednej przebywać będą mężczyźni, po powrocie z kwarantanny. W drugiej przyjmowani będą bezdomni, którzy będą potrzebowali pomocy, posiłku czy dachu nad głową. Wszystko będzie zorganizowane tak by mężczyźni z kwarantanny nie kontaktowali się z osobami z miasta.

Środa, godz. 8

Dwóch mężczyzn zmarło w szpitalu na Koszarowej we Wrocławiu
Jeden to pacjent w średnim wieku, który leżał na OIOM-ie szpitala zakaźnego na ul. Koszarowej we Wrocławiu (trafił tam pod koniec ubiegłego tygodnia.). Drugi to pacjent, który na Koszarową trafił wczoraj wieczorem i zmarł dzisiejszej nocy. To starszy mężczyzna - nie wiadomo, czy był zakażony koronawirusem (jest to sprawdzane, pobrano od niego materiał do badań).

Bądź bieżąco. Dołącz do grupy KORONAWIRUS DOLNY ŚLĄSK na Facebooku.

Wtorek, godz. 21.20

17 nowych chorych ze szpitala przy ul. Grabiszyńskiej. Łącznie koronawirusem zakażonych jest już 16 pielęgniarek i salowych oraz 6 pacjentów tej placówki.Wtorek, godz. 20.30

Zamknięto oddział wewnętrzny szpitala w Oławie. U jednej z osób z personelu medycznego wykryto koronawirusa.
Kwarantanną objęto wszystkie osoby, które miały kontakt z zakażonym pracownikiem szpitala - informuje portal GazetaWroclawska.pl Anna Ulicka, zastępca dyrektora sanepidu w Oławie.

Wtorek, godz. 20

Mamy 40 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 37 osób z woj. mazowieckiego, 2 osób z woj. lubuskiego i 1 osoby z woj. małopolskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba zakażona koronawirusem. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.Wtorek, godz. 18.15

Zmiany we wrocławskim MPK
W związku z nowymi ograniczeniami wprowadzonymi przez Radę Ministrów, w trosce o zdrowie i życie mieszkańców Wrocławia, od dnia 25 marca (środa) od godziny 3.40 wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej - poinformował Krzysztof Balawejder, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji we Wrocławiu.
Co dokładnie zmieni się w komunikacji miejskiej we Wrocławiu? Ile osób może jednocześnie jechać autobusem, a ile tramwajem? Przeczytajcie tutaj:

Czytaj także

Wtorek, godz. 17.20

Jest 8 kolejnych chorych z Dolnego Śląska - podało ministerstwo zdrowia.
Wśród nowych chorych jest 1 osoba z Góry, 4 z Lubina, 1 z Oławy i 2 z Trzebnicy. Bliższych informacji nie ma. Wiadomo tylko, że chorzy z Trzebnicy to kobieta i mężczyzna.
Na całym Dolnym Śląsku jest już 117 potwierdzonych przypadków koronawirusa.Wtorek, godz. 16.20

Ewakuacja oddziału pulmonologicznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej.
Rano informowaliśmy, że personel placówki objęto kwarantanną po tym, gdy okazało się, że jedna z leczonych tu osób ma koronawirusa. Kwarantanną objęto 51 osób - od wszystkich pobrano wymazy i skierowano na badania na obecność koronawirusa.

Czytaj także

Jak dotąd, w pięciu przypadkach (4 pielęgniarki i jeden pacjent) potwierdzono zarażenie. Trwa ewakuacja oddziału pulmonologicznego.
13 pacjentów, którzy leczyli się na oddziale trafi do filii szpitala w Obornikach Śląskich, gdzie powstało izolatorium dla chorych na koronawirusa. Jeden z zakażonych pacjentów oraz pielęgniarki będą leczeni w Obornikach Śląskich.
Pozostała część szpitala przy Grabiszyńskiej pracuje normalnie.

Wtorek, godz. 14.45

Mamy 25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem:
- 10 osób z woj. małopolskiego,
- 8 osób z woj. dolnośląskiego,
- 6 osób z woj. lubelskiego,
- 1 osoby z woj. kujawsko - pomorskiego.Wtorek, godz. 13

Zakaz wychodzenia z domów, ograniczenia w kościołach i komunikacji od 24 marca do 11 kwietnia 2020 roku ogłosił podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski. O szczegółach przeczytacie tutaj:

Czytaj także

Wtorek, godz. 10.30

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem: 7 osób z woj. podkarpackiego i 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła dziewiąta osoba zakażona koronawirusem. To 68-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.Wtorek, godz. 9.30

U jednego z pacjentów szpitala przy ul. Grabiszyńskiej stwierdzono koronawirusa. W efekcie 50 osób z personelu medycznego oddziału pulmunologicznego trafiło na kwarantannę. Więcej czytaj tutaj:

Czytaj także

Wtorek, godz. 8.30

Jest 17 nowych chorych na koronawiusa, wśród nich nie ma Dolnoślązaków. Minister zdrowia poinformował, że zachorowało kolejnych 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 5 z woj. śląskiego, 3 z woj. lubuskiego, 2 z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego.

Poniedziałek, godz. 20.30

Mamy 57 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce:
- 28 osób z woj. mazowieckiego,
- 5 osób z woj. wielkopolskiego,
- 4 osoby z woj. dolnośląskiego,
- 4 osoby z woj. pomorskiego,
- 4 osoby z woj. lubelskiego,
- 3 osoby z woj. śląskiego,
- 3 osoby z warmińsko-mazurskiego,
- 2 osoby z woj. zachodniopomorskiego,
- 2 osoby z woj. małopolskiego,
- 1 osoba z woj. podlaskiego,
- 1 osoba z woj. kujawsko-pomorskiego.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 749 osób, 8 z nich nie żyje.Poniedziałek, godz. 19.45

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski wydał komunikat.
Na terenie województwa dolnośląskiego jest 97 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym dwie osoby zmarłe. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 692/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 3502,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –2776 ,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania COVID-19 –87

Poniedziałek, godz. 18.50

W internecie krąży komunikat ostrzegający wrocławian przed wychodzeniem z domu z powodu rozpylania nad miastem środków dezynfekujących. Czy to jest prawda? - pytają nas Czytelnicy

Nie ma i nie będzie żadnych helikopterów, ta informacja to fejk! - mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Czytaj także

Poniedziałek, godz. 18.20

Czy matury zostaną przesunięte?

Wszystko zależy od tego, jak będzie rozwijała się sytuacja. Uczniowie uczą się zdalnie, mają takie możliwości. Ale czy matura się odbędzie, czy nie, to zależy, jak rozwinie się sytuacja - powiedział podczas wystąpienia na żywo prezydent RP Andrzej Duda.

Poniedziałek, godz. 18.10

Trzy zespoły polskich naukowców będą pracować nad szczepionką i lekami na koronawirusa. W dwóch z nich pracować będą naukowcy z Wrocławia, z Politechniki Wrocławskiej i z Uniwersytetu Medycznego.

Poniedziałek, godz. 12.50

Minister Zdrowia poinformował o 36 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Chorych jest:
- 16 osób z woj. dolnośląskiego,
- 5 osób z woj. lubuskiego,
- 5 osób z woj. opolskiego,
- 4 osoby z woj. małopolskiego,
- 3 osoby z woj. lubelskiego,
- 3 osoby z łódzkiego.
Wśród 16 nowych zakażonych koronawirusem z Dolnego Śląska jest 9 kobiet i 7 mężczyzn. Jedna osoba jest z Wrocławia. To młody mężczyzna. Z powiatu wrocławskiego są mężczyzna w średnim wieku i dwie kobiety: starsza i w średnim wieku. Z powiatu głogowskiego są kobieta w średnim wieku oraz młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku. Również trzy osoby są z powiatu lubańskiego: starsza kobieta i dwie w średnim wieku. Są także młody mężczyzna ze Strzelina, mężczyzna w średnim wieku z powiatu górowskiego, kobieta w średnim wieku z powiatu oleśnickiego i kobieta w średnim wieku z Oławy.

Niestety, minister zdrowia poinformował także o śmierci ósmej osoby zakażonej koronawirusem. To 83-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach.Poniedziałek, godz. 12.20

Chory na koronawirusa lekarz chirurg ze szpitala przy ul. Koszarowej zaraził pracujące tam pielęgniarki. Łącznie 40 osób personelu szpitala jest na kwarantannie, ale sukcesywnie wracają do pracy po wynikach testów wykluczających koronawirusa. Zdaniem prof. Krzysztofa Simona, ordynatora pierwszego oddziału zakaźnego szpitala przy Koszarowej, nawet 30 procent personelu może się zakazić. To dane na podstawie doświadczeń z Chin.

Osiem osób zakażonych koronawirusem z hospitalzowanych w szpitalu na Koszarowej jest poddawanych terapii lekami m.in. na HIV.

U żadnej z nich stan zdrowia się nie pogarsza - mówi prof. Krzysztof Simon, wojewódzki konsultant ds. chorób zakaźnych i ordynator pierwszego oddziału zakaźnego szpitala przy Koszarowej. - Ale nie wiadomo czy to akurat wynik terapii. Jednak coś trzeba robić.

Poniedziałek, godz. 10.20

Jest kolejna zakażona osoba z Oleśnicy. To mieszkanka miasta, która była już obserwowana w związku z bezpośrednim kontaktem z osobą zakażoną. W powiecie oleśnickim jest już dziesięcioro chorych.

Poniedziałek (23 marca), godz. 9

Pielęgniarka z oddziału onkologicznego szpitala przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu jest zarażona koronawirusem. Oddział i przychodnia Medinet zostały zamknięte co najmniej na tydzień. Więcej o tym przeczytacie tutaj:

Czytaj także

Niedziela, godz. 22.20

Dwójka chorych z powiatu trzebnickiego, u których potwierdzono dziś zakażenie koronawirusem, to mieszkańcy dwóch wsi w gminie Oborniki Śląskie. Kobieta i mężczyzna nie są ze sobą spokrewnieni. Prawdopodobnie to dwa różne źródła zakażenia. Jedna z chorych osób przebywa w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, druga jest leczona w domu i objęta kwarantanną.

Niedziela, godz. 20.20

W związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem u pielęgniarki pracującej na oddziale ginekologiczno-położniczym Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy, sanepid podjął decyzję o zamknięciu całego oddziału. Jego pracownicy zostali poddani kwarantannie. Pielęgniarka przejdzie testy na obecność koronawirusa.

Niedziela, godz. 20.10

Już dwoje pacjentów szpitala zakaźnego przy ul. Koszarowej zakażonych koronawirusem przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Stan obojga jest poważny.

Niedziela, 18.49

Aż 10 nowych zakażeń w naszym województwie.Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 79 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym dwie osoby zmarłe.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 627/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja -3017 ,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 3039,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 100 .

Niedziela, godz. 12.20

Zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna z Radomia, który był w stanie ciężkim. Jest 16 nowych przypadków zachorowania na koronawirusa w Polsce. W tym trzy z województwa dolnośląskiego.

Niedziela, godz. 10.30

Jest kolejna chora osoba z Oleśnicy. To mieszkanka miasta, która przebywała na kwarantannie w związku z bezpośrednim kontaktem z osobą zakażoną. Obecnie przebywa w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. To już ósmy przypadek koronawirusa w powiecie oleśnickim.

Niedziela, godz. 9.40

Dyrektor szpitala zakaźnego w Bolesławcu Kamil Barczyk i trzy inne osoby z miejscowego szpitala zostały odesłane na kwarantannę z powodu kontaktu z lekarzem ze Zgorzelca, u którego stwierdzono koronawirusa. Chirurg wrócił niedawno z Indii, kilka dni temu testy wykazały, że jest chory. - W tej chwili to tylko ja jestem na kwarantannie, inni wrócili do pracy - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl dyrektor. Dodaje, że u niego pierwszy wynik na obecność koronawrusa nie potwierdził zarażenia. Drugi ma być wykonany po tygodniu. I jeśli również on nie potwierdzi zakażenia, w środę Kamil Barczyk wróci do pracy. - Szpital pracuje normalnie - zapewnia nas dyrektor.

Niedziela, godz. 9.10

Nie żyje kolejna osoba z koronawirusem. W Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która do szpitala trafiła w stanie ciężkim. Miała "współistniejące choroby" - informuje ministerstwo zdrowia. - Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci - dodaje ministerstwo. Póki co nie zaliczyło kobiety do kolejnych ofiar koronawirusa. Poinformowano też o kolejnych jedenastu przypadkach koronawirusa w Polsce.

Sobota, godz. 13.24

Wojewoda dolnośląski poinformował o trzech nowych przypadkach zakażenia w naszym województwie. Nowo zdiagnozowane osoby poddane zostały kwarantannie domowej. W sumie na Dolnym

Ślasku osób zarażonych koronawirusem jest już 61.

Sobota, godz. 10.30

Od soboty w Polsce obowiązują nowe zasady działalności galerii handlowych. Wprowadzone zostały nowe ograniczenia. Nie mogą pracować np. sklepy kosmetyczne oraz punkty działające na tzw. wyspach.

Sobota, godz. 9.00

Koronawirusa potwierdzono w nocy u 14 kolejnych osób z Polski. Nie ma wśród nich nikogo z Dolnego Śląska.

Piątek, godz. 18.52

Polska wprowadza od dziś stan epidemii - ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Pierwsza związana z tym decyzja to przedłużenie zamknięcia szkół do świąt Wielkiej Nocy.

Piątek, godz. 18.30

Piątek, godz. 18.30

Piątek, godz. 18.30
Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 58 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym dwie osoby zmarłe.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 411/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 2801,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –2640 ,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 84.

Piątek, godz. 16.20

Są dwa nowe zachorowania na koronawirusa we Wrocławiu - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. To dwie kobiety jedna z nich jest wrocławianką, druga to mieszkanka powiatu świdnickiego. Obie są w średnim wieku i obie leczone są w domach. W całej Polsce przybyło od południa 33 chorych. Jednocześnie ministerstwo poinformowało, że choć zmarła dziś 27-latka z Łańcuta miała koronawirusa, to nie był on bezpośrednią przyczyną jej śmierci. Dlatego w oficjalnych statystykach nie zmieniła się liczba śmiertelnych ofiar koronawirusa.

Piątek, godz. 16.00

We wrocławskim szpitalu przy ulicy Kamieńskiego pojawiła się pacjentka z podejrzeniem koronawirusa. - Jest to w tej chwili weryfikowane i w żaden sposób nie wpływa na funkcjonowanie placówki – zapewnia nas Michał Nowakowski z urzędu marszałkowskiego. - Nie ma niebezpieczeństwa poddania pracowników kwarantannie. Wszystkie medyczne procedury prowadzone są z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – zapewnia.

Piątek, godz. 11.30

Ministerstwo Zdrowia podało, że jest 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 3 osoby z dolnośląskiego. Niestety, w szpitalu w Łańcucie zmarła szósta osoba zakażona koronawirusem. To 27-letnia kobieta, która była w stanie ciężkim.Piątek, godz. 10.25

Ciągle nie ma wyników badań pracowniczki wrocławskiego Amazona, mieszkanki Legnicy, zabranej do szpitala z podejrzeniem koronawirusa - informuje portal gazetawroclawska.pl.
Kobietę w nocy z poniedziałku na wtorek wprost z hali Amazona pogotowie przewiozło do szpitala we Wrocławiu. Miała 39 stopni gorączki. Przez dwa tygodnie dojeżdżała do pracy pod Wrocławiem z Legnicy z ludźmi pracującymi w obu podwrocławskich halach Amazona. Niedawno wróciła z Włoch.
Więcej przeczytacie na: gazetawroclawska.pl

Piątek (20 marca), godz. 8.50

W Polsce jest 12 nowych zachorowań na koronawirusa. Wśród nowych chorych nie ma Dolnoślązaków.
Nie zmienił się stan zdrowia mężczyzny, który przedwczoraj wyskoczył przez okno ze szpitala przy Koszarowej. Po operacji, którą przeszedł w środę wieczorem, nadal przebywa w szpitalu przy Borowskiej na intensywnej terapii. Ma ciężkie obrażenia głowy.

Czwartek, godz. 21.30

W najbliższy weekend nastąpią gwałtowne skoki temperatury, nawet z przymrozkami. Takie skoki temperatury w każdych warunkach są niebezpieczne, stwarzają okazję do przeziębień.

W tym stanie emocji będziemy każde przeziębienie odczytywali tak, że jesteśmy już zarażeni koronawirusem. Liczba ewentualnych przeziębień i podejrzeń, że to może być koronawirus, może powodować trudną sytuację dla służby zdrowia. Apeluję, aby pilnować odpowiedniego ubierania adekwatnego do pogody - mówi wojewoda Jarosław Obremski

.

Czwartek, godz. 18.48

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem. Na terenie województwa dolnośląskiego są 53 potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym dwie osoby zmarłe. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 325/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 2192,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2289,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 79.

Czwartek. Godz. 16.25

Do 53 wzrosła w czwartek liczba osób zaatakowanych przez koronawirusa na Dolnym Śląsku. Do południa w czwartek przybyło 13 nowych chorych - to osoby z Wrocławia i okolic. Wśród nich jest pielęgniarka ze szpitala przy ul. Koszarowej. Zaraziła się od jednego z pacjentów. Dwaj chorzy są w ciężkim stanie i przebywają na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Jeden z nich to 70-latek, który nie wyjeżdżał z Polski. Nie wie, gdzie się zaraził. Od kilku dni nie oddycha samodzielnie, jest podłączony do respiratora. W ciężkim stanie jest też mężczyzna w średnim wieku, który miał tylko podejrzenie koronawirusa, ale w środę wyskoczył z okna szpitala zakaźnego przy Koszarowej i doznał rozległych urazów głowy oraz obrażeń wielonarządowych

Czwartek, godz. 14.10

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa kwarantanna grupy lekarzy i pielęgniarek ze szpitala przy ul. Koszarowej. - Czekamy na wyniki badań - usłyszeliśmy w szpitalu. Część załogi została odesłana do domów po tym, gdy koronawirusa stwierdzono u jednej z pielęgniarek i pracującego w szpitalu chirurga.

Czwartek, godz. 13

Do południa w czwartek 19 marca przybyło 13 nowych chorych z Wrocławia i okolic.
Dwie osoby przebywają w szpitalach, pozostali chorzy leczeni są w domach. Jak poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu:

 • 4 zakażone osoby pochodzą z Oleśnicy, to trzy kobiety: dwie w średnim wieku i jedna starsza. Nie wiadomo, czy są ze sobą powiązane,
 • 5 osób pochodzi z różnych małych miejscowości powiatu wrocławskiego (spoza miasta) - to 3 kobiety i 2 mężczyzn,
 • 3 osoby są z Wrocławia - dwóch mężczyzn i kobieta.


Dwaj chorzy są w ciężkim stanie i przebywają na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Jeden z nich to 70-latek, który nie wyjeżdżał z Polski. Nie wie, gdzie się zaraził. Od kilku dni nie oddycha samodzielnie, jest podłączony do respiratora.

Czwartek, godz. 9.25

Pacjent, którzy wczoraj wyskoczył z pierwszego piętra szpitala przy Koszarowej nie jest zakażony koronawirusem - do szpitala dotarły właśnie wyniki badań. Wczoraj wieczorem przeszedł operację neurochirurgiczną w szpitalu przy Borowskiej. W tej chwili jest na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii w ciężkim stanie. Ma liczne urazy głowy.

Czytaj także

Czwartek, 9.00

Pogrzeby będą trwały krócej, a w mszach pogrzebowych powinna brać udział tylko najbliższa rodzina zmarłego - takie zalecenie przekazał księżom z Archidiecezji Wrocławskiej ks. Józef Kupny, arcybiskup, metropolita wrocławski. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj:

Czytaj także

Czwartek, godz. 8.15

W Polsce jest 18 nowych przypadków koronawirusa - informuje Ministerstwo Zdrowia. Żaden z nowych pacjentów nie jest z Wrocławia.

Środa, godz. 19

Na Dolnym

Śląsku są dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Jedna osoba jest hospitalizowana w Bolesławcu, a druga została poddana kwarantannie domowej. W sumie w naszym województwie zarażonych jest 40 osób - informuje biuro prasowe wojewody dolnośląskiego.

Bądź bieżąco. Dołącz do grupy KORONAWIRUS DOLNY ŚLĄSK na Facebooku.

Środa, godz. 16.00

Będzie aż 120 pociągów mniej na Dolnym Śląsku od piątku w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego. Pasażerowie Kolei Dolnośląskich i Polregio od piątku będą musieli uważnie czytać rozkłady jazdy. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego poinformował, że od 20 marca ruch kolejowy na terenie województwa będzie ograniczony. Za odwoływane z powodu epidemii koronawirusa pociągi nie będzie prowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Zmniejszenie liczby połączeń będzie obowiązywało do odwołania.

Środa, godz. 12

Władze Wrocławia wprowadzają ograniczenia handlu na gminnych targowiskach i w halach targowych. Handel może odbywać się tylko na stoiskach spożywczych i drogeryjnych. Listę targowisk zamkniętych lub z ograniczonym handlem znajdziesz tutaj:

Czytaj także

Rząd rozważa czasowe wstrzymanie zakazu handlu w niedziele w całym kraju - podało RMF FM.

Środa, godz 10.15

Koronawirus dotarł do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 12 przy ul. Suwalskiej na Maślicach we Wrocławiu. Zaraziła się jedna z uczennic. Kwarantanną objęto dzieci z tej samej klasy i nauczycieli, którzy ją uczyli. O szczegółach przeczytacie tutaj:

Czytaj także

Podobne ostrzeżenie przesłał w dzienniku elektronicznym dyrektor szkoły nr 22 przy ul. Karpnickiej na Stabłowicach. Tam również zachorowała jedna z matek, a jej córka - uczennica starszej klasy - miała gorączkę. Dyrektor tej drugiej szkoły zarządził bezwzględną kwarantannę wszystkich uczniów. Więcej o tym przeczytacie tutaj:

Czytaj także

Środa (18 marca), godz. 8.45

Szpital przy ul. Koszarowej we Wrocławiu potwierdził, że lekarz chirurg z tej placówki jest zarażony koronawirusem. Trafił na oddział zakaźny tego samego szpitala, a 35 osób, z którymi miał kontakt, trafiło na kwarantannę domową.

Wśród nowych chorych z Dolnego Śląska jest też chirurg ze szpitala w Zgorzelcu. Wirusa przywiózł z Indii. Wrócił stamtąd 7 marca. Dwa dni później wrócił do pracy. W sobotę miał podwyższoną temperaturę, kaszel, czuł ogólne rozbicie i osłabienie. We wtorek potwierdziło się, że ma koronawirusa.

Wtorek, godz. 21.09

Informacja Ministerstwa Zdrowia: Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. łódzkiego, 5 z woj. dolnośląskiego i po 1 osobie z woj. opolskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego i podlaskiego.
- W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 238/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
- Jednocześnie informujemy, że pierwszy pacjent zakażony koronawirusem jutro kończy hospitalizację.

Wtorek, godz. 18.10

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem:

Na terenie województwa dolnośląskiego są 33 potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym dwie osoby zmarłe.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 221/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 1294,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -1871,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 79.

Wtorek. godz. 16.24

Jeden z pacjentów ze szpitala na ul. Koszarowej, chory na koronawirusa, z grupy ryzyka, z chorobami towarzyszącymi, trafił przed chwilą na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Mężczyzna jest na Koszarowej od weekendu. Ma problemy z oddychaniem.

Bądź bieżąco. Dołącz do grupy KORONAWIRUS DOLNY ŚLĄSK na Facebooku.

Wtorek, godz. 16.00

Lekarz chirurg ze szpitala przy Koszarowej jest zarażony koronawirusem. Trafił na oddział zakaźny tego samego szpitala, a 35 osób, z którymi miał kontakt, trafiło na kwarantannę domową. - To niczego nie zmienia w funkcjonowaniu szpitala, bo od kilku dni oddział chirurgii stoi pusty – informuje rzeczniczka szpitala Urszula Małecka.

Wtorek, godz. 13.50

Oprócz dwóch nastolatek, w Wrocławiu jest kolejna czwórka dorosłych z potwierdzonym zakażeniem. Dwie osoby są leczone w szpitalu przy ul. Koszarowej, dwie przebywają w domach.

Wszyscy nowi chorzy to mieszkańcy Wrocławia - mówi Magdalena Odrowąż-Mieszkowska, rzeczniczka dolnośląskiego sanepidu.

Liczba chorych na Dolnym Śląsku wzrosła do 33, a w samym Wrocławiu - do 30.

Wtorek, godz. 13.45

Ministerstwo Zdrowia podało, że jest 16 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem: 6 osób z dolnośląskiego, 3 osób z łódzkiego, 2 osoby ze śląskiego i po 1 osobie z województw: małopolskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.Wtorek, godz. 13.20

Koronawirusa potwierdzono u dwóch nastolatek przebywających w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Chałubińskiego. Obie są mieszkankami Wrocławia. Lekarze określają ich stan jako dobry. W klinice pod obserwacją jest jeszcze szóstka dzieci z podejrzeniem zachorowania. Czekają na wyniki badań.

Wtorek, godz. 8.50

Mamy 28 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 7 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 6 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 2 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 1 osoby z woj. opolskiego, 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.Pacjenci są w stanie stabilnym. Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Wałbrzychu (woj. dolnośląskie) zmarła piąta osoba zakażona koronawirusem. To 57-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące - poinformował minister zdrowia.Wtorek, godz. 7.40

Dwie dobre wiadomości ze szpitala przy Koszarowej we Wrocławiu. Poprawia się stan zdrowia 74-letniej kobiety, była zarażona koronawirusem przez zięcia z USA, który przyjechał na kilka dni do Wrocławia. Przed kilkoma dniami kobiecie podano leki na HIV i malarię. Lekarze sprawdzają też, czy mogą wypisać do domu pierwszego wrocławskiego pacjenta. Pobrano materiał do ponownych badań. Jeśli nie wykryją koronawirusa, to po 48 godzinach badania zostaną powtórzone. Kolejny bez wirusa oznacza koniec leczenia.

Bądź bieżąco. Dołącz do grupy KORONAWIRUS DOLNY ŚLĄSK na Facebooku.

Poniedziałek, godz. 21.

Informacje z Ministerstwa Zdrowia:
Mamy 21 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 10 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. mazowieckiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. wielkopolskiego, 1 osoby z woj. podkarpackiego. Pacjenci są w stanie stabilnym.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Łańcucie (woj. podkarpackie) zmarła czwarta osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.
W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 177/4 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Poniedziałek, godz. 13.10

Po Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 z ul. Suwalskiej także Szkoła Podstawowa nr 22 z ul. Karpnickiej na Stabłowicach ostrzega rodziców przez koronawirusem. Stwierdzono go u mamy jednej z uczennic starszych klas. Sama uczennica od kilku dni ma gorączkę. 9 i 10 marca była w szkole, od 11 marca już do niej nie przychodziła, bo źle się czuła. Szkoła apeluje o obserwowanie stanu zdrowia uczniów i wprowadzenie bezwzględnej, 14-dniowej kwarantanny wszystkich dzieci ze SP nr 22.

Poniedziałek, godz. 13.10

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem

Na terenie województwa dolnośląskiego są 24 potwierdzone przypadki zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym jedna osoba zmarła.

Osoby, u których dzisiaj zdiagnozowano obecność wirusa są w dobrym stanie. W szpitalu w Wałbrzychu hospitalizowana jest jedna osoba. Pozostałe osoby przebywają w szpitalu przy ulicy Koszarowej lub poddawane są kwarantannie domowej.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 637,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -1518,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 81.

Poniedziałek, godz. 11.30

Rodzice dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 przy ul. Suwalskiej na Maślicach dowiedzieli się dziś, że u jednego z rodziców wykryto koronawirusa. Informację taką rozesłała w poniedziałek rano za pomocą dziennika elektronicznego dyrektorka zespołu Izabela Wojtycka.
- Proszę się obserwować. W razie wystąpienia jakichkolwiek objawów u Państwa czy dzieci proszę o pilny kontakt z sanepidem – przekazała Wojtycka.

Poniedziałek, godz. 11.15

- Mamy 150 osób z zachorowaniem na koronawirusa, ta liczba w tygodniu będzie rosła w podobnym tempie, jak to się działo w innych krajach Europy - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Spodziewam się, że w najbliższym tygodniu będziemy już mieli powyżej 1000 pacjentów z dodatnim wynikiem COVID-19. W związku z podjętymi przez nas decyzjami podjętymi przez nas w przeciągu najbliższych 7-10 dni powinno spaść tempo wzrostu zachorowań.
Jak zapowiedział minister, dziś do każdego ze szpitali zakaźnych dedykowanych do walki z koronawirusem (a więc także do szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu) zostanie dostarczony sprzęt ochrony osobistej - 1000 kombinezonów i 1000 maseczek.
Według Szumowskiego, dziś w kwarantannie domowej będzie już kilkadziesiąt tysięcy osób - to głównie osoby, które w niedzielę wróciły do Polski i muszą odbyć obowiązkową, dwutygodniową kwarantannę.

Poniedziałek, godz. 10.50

Mieszkaniec Wałbrzycha, u którego minionej nocy potwierdzono obecność koronawirusa miał kontakt z mieszkańcem Niemiec. Nie wiadomo jednak czy ta osoba była zakażona. Sanepid ustala dopiero, gdzie mógł się zarazić mężczyzna oraz czy sam mógł kogoś zarazić.

Poniedziałek, godz. 10.20

Nie tylko tramwaje, ale i autobusy MPK będą od wtorku kursowały według sobotnich rozkładów. - W godzinach szczytu na najbardziej popularnych liniach zostaną uruchomione dodatkowe autobusy - zapowiada MPK.

Poniedziałek, godz. 9.30

Wśród nowych chorych we Wrocławiu jest kilkuletnie dziecko małżeństwa z Oleśnicy - jego rodzice mają już potwierdzonego koronawirusa, a dziecko było z mamą w szpitalu, bo nie miał się nim kto zająć. Wirusem zaraził się w Wielkiej Brytanii ojciec dziecka. Gdy wrócił samolotem do Polski, źle się poczuł. Lekarze potwierdzili, że chodzi o koronawirusa. Trzy dni później w szpitalu była już także żona mężczyzny.
Kolejny chory do bezdomny z Wrocławia - lekarze nie mają żadnej informacji jak mógł się zarazić, bo jest z nim utrudniony kontakt. Nie ma na razie informacji o pozostałych chorych.
SKĄD KORONAWIRUS DOTARŁ DO WROCŁAWIA I NA DOLNY ŚLĄSK?

WIELKA BRYTANIA (OGNISKO 1)
26-letni mężczyzna, który przyleciał do Wrocławia samolotem Ryanair przywiózł wirusa z East Midlands w Wielkiej Brytanii. Czuje się bardzo dobrze, ale wciąż jest w szpitalu. Pozostałych pacjentów samolotu objęto kwarantanną. Na razie nie ma sygnałów, by któryś z nich zachorował


WŁOCHY (OGNISKO 1)
Amerykanin, który przyjechał na szkolenie do Włoch zaraził się tam wirusem, a następnie odwiedził rodzinę we Wrocławiu. Koronawiusa z Włoch potwierdzono dotąd u czwórki wrocławian. 73-letni mężczyzna zmarł w piątek, jego 74-letnia krewna jest w stanie poważnym. Wirusa ma też młoda kobieta z tej rodziny - ona leczona jest w domu. Wirusa potwierdzono także u męża kobiety, zachorowanie przeszedł jednak bezobjawowo i jest już zdrowy. Sam Amerykanin leży z koronawirusem w szpitalu w USA. Sanepid nie badał z kim widział się w Polsce i kogo mógł zarazić w drodze z Wrocławia do USA. Od 73-letniego mężczyzny zaraziła się kolejna osoba, u której wirusa potwierdzono w nocy ze środy na czwartek.


WIELKA BRYTANIA (OGNISKO 2)
Potwierdzony w środę wieczorem szósty przypadek wirusa w naszym regionie to trzecie ognisko na Dolnym Śląsku. Mężczyzna z powiatu oleśnickiego nie miał kontaktu z osobami związanymi z dwoma pierwszymi ogniskami. Wirusem zaraził się w Wielkiej Brytanii. Przyleciał samolotem z Londynu w niedzielę. Po kilku dniach do szpitala trafiła także żona mężczyzny. W niedzielę potwierdzono u niej koronawirusa - zaraziła się od męża. W poniedziałek poinformowano, że koronawirusa ma także kilkuletnie dziecko z tej rodziny.


FRANCJA
Kolejny pacjenta szpitala przy Koszarowej, u którego wirusa potwierdzono w nocy ze środy na czwartek, zaraził się we Francji. - To nie jest osoba związana z jakimkolwiek wcześniejszym ujawnionym przypadkiem - mówi Magdalena Odrowąż Mieszkowska z sanepidu.


AUSTRIA
W nocy z czwartku na piątek obecność wirusa potwierdzono u mężczyzny w średnim wieku, który zaraził się w Austrii. On także jest pacjentem szpitala przy ul. Koszarowej.


DANIA
W szpitalu w Bolesławcu koronawirusa stwierdzono u mieszkanki Danii. W szpitalu jest od środy


WŁOCHY (OGNISKO 2)
W sobotę poinformowano o obecności koronawirusa u mężczyzny, który 2 marca wrócił samolotem z Włoch. Lądował w Katowicach, stamtąd samochodem przyjechał do Wrocławia


EUROPA
pacjent szpitala przy Koszarowej podróżował po Europie, nie wiadomo jeszcze gdzie i od kogo mógł się zarazić


WŁOCHY (OGNISKO 3)
W sobotę do szpitala w Legnicy zgłosiła się kobieta, która wróciła z Włoch. Źle się poczuła. W niedzielę wieczorem badania potwierdziły: ma koronawirusa


NOWE ZACHOROWANIA
na razie nie wiadomo gdzie mogli zarazić się dwaj wrocławianie, u których wirusa potwierdzono w sobotę wieczorem. Postępowanie sanepidu w tej sprawie wciąż trwa. Jeden z chorych to pracownik banku. Przez ostatnie tygodnie był w Polsce, nie wie gdzie mógł się zarazić. Do pracy przy ul. Legnickiej codziennie jeździł samochodem z Zakrzowa. Nie ma też danych o źródle zakażenia ośmiu z dziewięciu osób, u których koronawirusa potwierdzono w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Poniedziałek. godz. 8.50

Komunikat Ministerstwa Zdrowia:
Mamy 25 nowych przypadków zakażenia #koronawirus potwierdzonych pozytywnymi wynikiami testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy), 2 osób z woj. podkarpackiego oraz 2 osób z woj. łódzkiego (Łódź). Tylko jedna osoba jest w stanie średnim, pozostali pacjenci są w stanie dobrym.

- Wszystkie osoby są w stanie dobrym - informują służby wojewody dolnośląskiego.

Niedziela, godz. 17

Do odwołania zamknięto placówkę Santander Banku w biurowcu Quatro Forum przy ul. Legnickiej 51-53 we Wrocławiu, vis a vis supermarketu Kaufland. Wszystkich pracowników 21. Oddziału Santander Banku firma wysłała na kwarantanne, a ich biura przechodzą dezynfekcję. Wszystko po tym, gdy w sobotę obecność wirusa potwierdzono u jednego z pracowników banku. Mężczyzna nie wyjeżdżał z Polski. Nie wiadomo od kogo zaraził się koronawirusem.

Niedziela, godz. 16.30

Amerykanin korawirusem zaraził się najprawdopodobniej podczas szkolenia we Włoszech. Z Włoch przyjechał do Wrocławia. Tu zaraził się od niego m.in. 73-letni ojciec. To pacjent, który zmarł w miniony piątek. Oprócz koronawirusa miał jeszcze inne choroby.
Koronawirusa stwierdzono także u trzech innych osób z bliskiego otoczenia Amerykanina. Jedna z nich, 73-letnia kobieta, teściowa mężczyzny, wciąż jest w poważnym stanie. Sam Amerykanin objawy choroby miał dopiero po powrocie do USA. Leży w szpitalu. Jak ustalił portal GazetaWroclawska.pl, podczas swojego pobytu w Polsce Amerykanin mógł odwiedzić co najmniej kilka wrocławskich klubów. Był także na tanecznej nocy w jednej z wrocławskich szkół tańca. Na imprezie bawiło się kilkadziesiąt osób.
Więcej o tym przeczytacie tutaj:

Czytaj także

Niedziela, godz. 13.00

Wrocławskie lotnisko opustoszało. Samolot PLL LOT z Wrocławia do Warszawy o godz. 5.32 był ostatnim, jaki odleciał dziś z wrocławskiego lotniska. Później terminal zamarł. Od północy wstrzymany jest międzynarodowy ruch lotniczy w Polsce. Do kraju przylecieć mogą tylko samoloty czarterowe, którymi Polacy będą wracali z zagranicznych podróży. Mimo zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, że krajowe połączenia lotnicze zostaną utrzymane, PLL LOT odwołał wszystkie połączenia z Wrocławia do Warszawy i z Warszawy do Wrocławia, z wyjątkiem niedzielnego porannego lotu.

Niedziela, godz. 12

Już u 14 osób z Dolnego Śląska potwierdzono obecność koronawirusa. 13 z nich to osoby, które mieszkają lub pracują we Wrocławiu. Jeden z wrocławskich chorych, 73-letni mężczyzna, nie żyje.

Wśród chorych z Wrocławia jest pracownik banku z ulicy Legnickiej. Nie był zagranicą. Wirusem musiał zakazić się w Polsce, nie wie jednak od kogo. Sanepid objął kwarantanną jego żonę i dziecko. Bank z własnej inicjatywy na kwarantannę wysłał też osoby pracujące z zakażonym mężczyzną. Tu przeczytacie więcej:

Czytaj także

Niedziela, godz. 9.35

W szpitalu zakaźnym dla dzieci przy ul. Chałubińskiego we Wrocławiu na obserwacji jest 5 dzieci z podejrzeniem koronawirusa. Na Dolnym Śląsku zachorowania nie potwierdzono dotąd u żadnego dziecka.

Niedziela, godz. 9.10

Jest kolejna chora z Wrocławia. To młoda kobieta - żona mieszkańca Oleśnicy, który wirusa przywiózł z Wielkiej Brytanii. Mężczyzna jest w szpitalu już od kilku dni, kobieta trafiła tam przed weekendem, bo też źle się poczuła. Dziś wiemy, że i ona ma koronawirusa. W szpitalu jest z kilkuletnim dzieckiem, bo nie mogła zapewnić mu innej opieki. Według lekarzy, stan kobiety jest dobry. W całej Polsce wirusem zostało już zakażonych 111 osób.

Niedziela, godz. 9.00

Mamy 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą osoby z woj. podkarpackiego (Leżajsk), 2 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 1 osoby z woj. świętokrzyskiego (Kielce), 1 osoby z woj. warmińsko-mazurskiego (Ostróda), 1 osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław),1 osoby z woj.lubelskiego - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.Niedziela (15 marca), godz. 9.20

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 14 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2, w tym jedna osoba zmarła - informuje wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja -438,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym -1402,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 59.

Sobota (14 marca), godz. 19.20

We Wrocławiu są dwie nowe osoby z koronawirusem - podało Ministerstwo Zdrowia.
Obie osoby są w dobrym stanie. Wkrótce więcej informacji. Ministerstwo poinformowało też, że zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie.

Czytaj także

Sobota (14 marca), godz. 19.00

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zaapelował,a by wrocławianie nie uczestniczyli jutro w mszach świętych w kościołach.

Rekomenduję bardzo jednoznacznie, żebyśmy jutro nie szli. Odpuśćmy sobie, Bóg wam to z całą pewnością wybaczy. Nawet jeżeli nie ma tam 50 osób. Mówię to jako katolik - stwierdził Sutryk.

W najbliższych dniach miasto przeprowadzi "korektę rozkładów jazdy".
W praktyce autobusów i tramwajów będzie mniej.

Prezydent zaapelował też do mieszkańców, by odłożyli na później swoje wizyty w urzędzie miejskim.

Sobota (14 marca), godz. 14.00

Wszystkie trzy osoby z Dolnego Śląska, u których obecność wirusa potwierdzono minionej nocy, koronawirusem zakaziły się poza Polską - ustalił portal GazetaWroclawska.pl.

Osoby te nie miały kontaktu z żadną z osób z Dolnego Śląska, które zachorowały wcześniej. Możemy więc mówić o trzech nowych źródłach wirusa w naszym regionie.

Z naszych informacji wynika, że chory wrocławianin wirusa przywiózł z Włoch. Wiemy, że 2 marca wylądował na lotnisku w Katowicach (nie podano nam numeru ani godziny lotu). Potem własnym samochodem prosto z lotniska przyjechał do Wrocławia. Drugi z zakażonych koronawirusem wrocławian podróżował po Europie. Nie wiadomo w jakim kraju się zaraził - podaje portal Gazetawroclawska.pl.

Trzecia zarażona osoba, Dunka przebywająca w szpitalu w Bolesławcu, przywiozła wirusa ze swojego kraju. Jej stan jest dobry.

Sobota (14 marca), godz. 10.25

Koronawirusa stwierdzono u dwóch pacjentów z Wrocławia i jednego z Bolesławca. Na razie nie ma informacji o źródle zakażenia tych osób. Jeden z pacjentów z Wrocławia to młody mężczyzna, który trafił do szpitala przy Koszarowej. Czuje się dobrze. Drugi jest leczony w domu - nie ma poważnych objawów, jest objęty kwarantanną. Natomiast w szpitalu w Bolesławcu koronawirusa stwierdzono u mieszkanki Danii. Do szpitala trafiła w środę. Jej stan jest dobry.
Na Dolnym Śląsku kwarantanną lub izolacją jest objętych 1125 osób, a nadzorem epidemiologicznym - 879. W szpitalach ze względu na podejrzenie zachorowania przebywa 49 osób.

Sobota (14 marca), godz. 9.15

Mamy 13 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą 2 osób z woj. świętokrzyskiego (Starachowice), 3 z woj. dolnośląskiego (2 Wrocław i 1 Bolesławiec), 5 z woj. lubelskiego (Lublin) oraz 3 z woj. łódzkiego (Łódź). W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 81/2 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Ministerstwo Zdrowia.Piątek (13 marca), godz. 21.30

Nie żyje pacjent z Wrocławia zarażony koronawirusem. To druga ofiara wirusa w Polsce. Zmarły mężczyzna miał 73 lata. Więcej przeczytacie tutaj:

Czytaj także

Piątek (13 marca), godz. 19.30

Polska zamyka granice, galerie handlowe, restauracje i kluby - ogłosił premier Mateusz Morawiecki. - Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego. To stan, który pozwala nakładać dodatkowe ograniczenia.

Czytaj także

Piątek (13 marca), godz. 18.50

Straż miejska będzie kontrolowała, czy młodzież nie zbiera się w galeriach, parkach czy na Wyspie Słodowej. Nie ma wejścia na Wyspę Słodową - oznajmił w podsumowaniu dnia prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Dodał, że chciałby także zamknięcia wrocławskich klubów nocnych.

Ja nie mam takiej możliwości. Chciałbym, ale nie mam. Kluby zostaną zamknięte, gdy polski rząd albo wojewoda wprowadzą takie ograniczenia - powiedział prezydent.

Piątek (13 marca), godz. 15.35

Przy szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu stanęły dziś trzy namioty, w których odtąd będzie się odbywało wstępne badanie pacjentów zgłaszających się powodu podejrzenia o zarażenie koronawiurusem. Lekarze zmierzą im tam m.in. temperaturę i puls.
Więcej przeczytacie tutaj:

Czytaj także

Piątek (13 marca), godz. 15.35

Częściowo zamknięto Szpitalny Oddział Ratunkowy w szpitalu przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Do godziny 17 potrwa tam dezyfekcja. Wszystko dlatego, że dzisiaj na SOR Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego trafił starszy mężczyzna, którego objawy mogą sugerować zakażenie koronawirusem.

Miał kontakt z osobą przebywającą w strefie zwiększonego ryzyka epidemiologicznego. Pracownicy SOR byli odpowiednio zabezpieczeni. Pacjent w oczekiwaniu na wyniki badań przebywa w izolatce – informuje rzeczniczka szpitala Monika Kowalska.

Czytaj także

Piątek (13 marca), godz. 15

WORD zawiesza przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy
W związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu, w trosce o zdrowie klientów i pracowników tych jednostek, zawieszają przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy oraz szkoleń realizowanych przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego od dnia 16 do 25 marca 2020 r. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym podjęta została również decyzja o zawieszeniu organizowania egzaminów ADR w dniach 13-27 marca 2020 r. Zaplanowane w wyżej wymienionym okresie egzaminy odbędą się w innych terminach, które będą uzgadniane niezwłocznie po ustaniu zagrożenia - poinformował Urząd Marszałkowski.

Piątek (13 marca), godz. 10.44

We Wrocławiu potwierdzono już dziewięć przypadków zarażenia koronawirusem. O nowym chorym w piątek rano poinformowało ministerstwo zdrowia. Wśród chorych z Wrocławia jest też wiceprezes banku Credit Agricole.

Piątek (13 marca), godz. 10.20

Najciężej chory 73-letni pacjent szpitala przy ul. Koszarowej trafił na OIOM. Od niedzieli nie oddycha samodzielnie, a jego stan minionej doby jeszcze bardziej się pogorszył.

Piątek (13 marca), godz. 10.10

Decyzja ministerstwa, by do szpitala przyjmować także pacjentów którzy nie mają objawów, sparaliżuje nas - mówi prof. Krzysztof Simon, ordynator 1. oddziału zakaźnego szpitala przy Koszarowej.

Profesor Simon proponuje leczenie chorych takimi lekami, jak stosowane przy walce z HIV i malarią.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Zgodziła się na to komisja bioetyki. Od dziś będziemy tak leczyć tych, którzy pacjentów, którzy wyrażą na to zgodę - zapowiedział Simon. - Takie leczenie w populacji chińskiej zmniejszyło śmiertelność o około 30 procent.

Ordynator poinformował też, że pacjent szpitala przy ul. Koszarowej, u którego minionej nocy potwierdzono obecność koronawirusa jest w stanie lekkim.

Piątek (13 marca), godz. 10.05

Przy szpitalu przy ul. Koszarowej staną dziś trzy namioty, w których odtąd będzie się odbywało wstępne badanie pacjentów, którzy mogli mieć kontakt z koronawiurusem - poinformował dr Grzegorz Madej, ordynator 2. oddziału chorób zakaźnych w szpitalu przy Koszarowej. Każdego dnia zgłasza się tutaj około 80 pacjentów, którzy są przekonani że mają koronawirusa, choć nie mają żadnych objawów ani nie mieli kontaktu z żadną osobą, która mogła być chora. To właśnie w namiotach przy szpitalu pacjenci ci będą wstępnie badani. Lekarze zmierzą im tutaj m.in. temperaturę i puls.
- Bolączka jest długi czas oczekiwania na wyniki badań. W tej chwili czekamy na nie półtorej doby - mówi Madej.

Piątek (13 marca), godz. 10.00

Tatrzański Park Narodowy zamknął swoje szlaki dla turystów. Karkonoski Park Narodowy i Park Narodowy Gór Stołowych na Dolnym Śląsku na razie nie mają takich planów.

Czytaj także

Piątek (13 marca)

Po sądzie okręgowym, także wrocławski sąd apelacyjny odwołuje wszystkie rozprawy do 31 marca. Powstanie wykaz spraw pilnych, które będą musiały być prowadzone. Kierownikom sekretariatów wydziałów albo do biura obsługi interesantów należy zgłaszać sytuacje, w których osoba wezwana na rozprawę, wróciła z kraju uznanego za szczególnie niebezpieczny i podatny na zakażenie koronawirusem, albo miała kontakt z zakażonym.

Piątek (13 marca), godz. 9.40

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem
Na terenie województwa dolnośląskiego jest osiem potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS – CoV-2.
Osoba, u której dzisiaj potwierdzono obecność koronawirusa to mężczyzna w średnim wieku w stanie dobrym. Stan zdrowia pozostałych pacjentów pozostaje bez zmian.
Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 1125,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 879,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 49.

Bądź bieżąco. Dołącz do grupy KORONAWIRUS DOLNY ŚLĄSK na Facebooku.

Piątek (13 marca), godz. 8.10

Jest kolejny przypadek zakażenia koronawirusem we Wrocławiu - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Na razie nie ma żadnych informacji o nowym chorym. Nie wiadomo gdzie zaraził się wirusem ani czy miał coś wspólnego z czterema dotychczasowymi ogniskami choroby we Wrocławiu.
W całej Polsce chorych jest obecnie 58 osób. Jedna osoba zmarła, a jedna wyzdrowiała.

Piątek (13 marca), godz. 7.55

Jeszcze bardziej pogorszył się stan zdrowia 73-letniego wrocławianina, który od tygodnia przebywa w szpitalu przy ul. koszarowej we Wrocławiu. Mężczyzna od kilku dni nie oddycha samodzielnie, jego stan nawet na chwilę się nie poprawił.

Piątek, godz. 7.00

Od teraz (piątek godz. 7.00) wstrzymany został ruch pociągów międzynarodowych na granicy polsko-słowackiej: przejście Zwardon-Skalite, a od soboty na granicy polsko-czeskiej: Zebrzydowice, Chałupki i Cieszyn oraz Harrachov-Szklarska Poręba Górna i Kralovec-Kamienna Góra. Informację podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Czytaj także

Czwartek (12 marca), godz. 22.15

Koleje Dolnośląskie zawieszają od soboty połączenia transgraniczne z Czechami. Informują też, że wszystkie bilety okresowe (miesięczne i tygodniowe) kupione do 13 marca br. oraz ważne na przejazdy 12 marca i później mogą zostać zwrócone. Odzyskamy pieniądze proporcjonalnie do czasu, w jakim nie zostały wykorzystane. W przypadku osób, które nabyły bilety okresowe za pomocą kanałów elektronicznych (eKD, Koleo, SkyCash), zwroty należności za całkowite lub częściowo niewykorzystane bilety będą dokonywane w drodze pisemnej reklamacji na identycznych zasadach, jak opisane powyżej.

Czwartek (12 marca), godz. 21.45
Wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski poinformował, że nie ma planów zamknięcia sklepów ani odcinania kordonem sanitarnym dużych miast. Zaapelował, by nie ulegać panice i nie robić zapasów, bo sklepy będą zaopatrzone.

czwartek (12 marca), godz. 17.20

Wśród pacjentów szpitala przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, u których minionej doby potwierdzono koronawirusa jest wiceprezes banku Credit Agricole - ustalił portal GazetaWroclawska.pl. Osoby, które miały kontakt z zakażonym mężczyzną w siedzibie banku przy ul. Legnickiej są objęte kwarantanną i pracują zdalnie.

Czytaj także

czwartek (12 marca), godz. 11.30

Czy po potwierdzeniu kolejnych ognisk koronawirusa we Wrocławiu miasto może zostać zamknięte, tak jak miało to miejsce w latach sześćdziesiątych, podczas epidemii ospy? Od rana wrocławianie zasypują nas pytaniami w tej sprawie.
- Nie ma żądnych decyzji o "zamykaniu Wrocławia" - mówi nam rzeczniczka wojewody dolnośląskiego Aleksandra Osman. Dementuje pogłoski, jakie pojawiły się w tej sprawie.

czwartek (12 marca), godz. 10.30

- Sytuacja jest wyjątkowa. Nie pamiętam podobnej w swoim życiu(...) Ta epidemia wymknęła się spod kontroli. Liczba zakażonych rośnie i będzie rosła, w Polsce również - mówi Brygida Knysz, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. - Wiele osób przemieszcza się, a jest nieświadoma zakażenia. Te osoby są źródłem zakażenia dla innych. Myślą, że są zdrowe - tłumaczy profesor.

Czwartek, godz. 10.10

Wrocław świeci pustkami. Koronawirus zatrzymał ludzi w domach. Po mieście jeżdżą puste autobusy i tramwaje, mniej jest samochodów i ludzi na ulicach.
- Na ulicach Wrocławia panuje mniejszy ruch niż zwykle. Także w miejscach gromadzenia się osób, takich jak np. galerie handlowe, obserwujemy spadek liczby osób odwiedzających. Świadczy to o tym, że osoby zastosowały się do zaleceń służb sanitarnych – mówi portalowi GazetaWroclawska.pl st. sierż. Dariusz Rajski z wrocławskiej policji.

Pracy nie mają także taksówkarze. Na postojach można zauważyć długie sznury samochodów.
Najlepiej widać, że mniej osób wychodzi z domu w tramwajach i autobusach. Te obserwacje potwierdzają motorniczowie: - Ruch jest zdecydowanie mniejszy. Jest teraz dokładnie tak, jak w wakacje czy ferie. Nie ma młodzieży, jest dużo, dużo mniej pasażerów. W godzinach, kiedy zazwyczaj nie było wolnych miejsce, jak ludzie jeżdżą do szkoły i pracy, to dzisiaj było pełno wolnych miejsc – mówi motorniczy z kilkunastoletnim stażem.

Czwartek, godz. 7.50

Najnowsze informacje Ministerstwa Zdrowia mówią o 13 nowych przypadkach zarażenia koronawirusem, wśród tych osób są także zarażeni z Dolnego Śląska. To dwie osoby: jedna z Oleśnicy, druga z Wrocławia, które przyjechały na Dolny Śląsk z Francji i Wielkiej Brytanii. To oznacza, że mamy już 7 osób zarażonych w naszym regionie. W Polsce są to już 44 potwierdzone przypadki.

środa (11 marca), godz. 22.30

Późnym wieczorem sanepid otrzymał informację o pozytywnym wyniku badań na obecność koronawirusa u kolejnego pacjenta szpitala przy ul. Koszarowej - podał portal Gazetawroclawska.pl. To mężczyzna, który trafił do szpitala z powiatu oleśnickiego Wskazywałoby to na pojawienie się na Dolnym Śląsku trzeciego ogniska koronawirusa. Na razie nie ma informacji o stanie zdrowia ani wieku pacjenta. Nie wiadomo też, jak mógł zarazić się koronawirusem.

środa (11 marca), godz. 18.50

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk przedstawił raport dotyczący koronawirusa we Wrocławiu. Oto najważniejsze punkty:

 • Od poniedziałku 16 marca do 25 marca zamknięte będą wszystkie placówki oświatowe: szkoły, przedszkola i żłobki. W czwartek i piątek (12-13 marca) w placówkach będą prowadzone zajęcia opiekuńcze. Rodzice mogą zostawić tam dzieci, choć najlepiej, żeby zostały w domu.
 • Zamknięte będą we Wrocławiu także szkoły specjalne.
 • Trwająca rekrutacja do placówek oświatowych na razie odbywa się zgodnie z planem.
 • Miasto uruchomiło specjalne numery telefonu dla seniorów: 71 344 44 44 oraz 888 999 335. Osoby starsze mogą zadzwonić, aby uzyskać pomoc lub informacje.
 • Od czwartku zamknięte będą wszystkie jednostki i instytucje kultury.
 • Przegląd Piosenki Aktorskiej został odwołany, prawdopodobnie odbędzie się w innym terminie.
 • Nieczynne są wszystkie szkolne baseny i miejskie pływalnie, lodowiska, a także zoo i Hydropolis.
 • Na Stadionie Miejskim i w Hali Ludowej nie będą się odbywały żadne imprezy, w tym również targi.

Prezydent zaapelował także do młodzieży, by "darowała sobie" w tym roku witanie wiosny na Wyspie Słodowej.

Środa, godz. 14.40

We Wrocławiu potwierdzono już 5 przypadków zarażenia koronawirusem. Czwarta i piąta osoba to małżeństwo. Chora kobieta nie jest jednak leczona w szpitalu, przebywa we własnym mieszkaniu. Jej mąż przeszedł zakażenie bezobjawowo, jest już zdrowy.

Środa, godz. 9.40

Mężczyzna z USA, który podczas krótkiego pobytu we Wrocławiu zaraził koronawirusem swoich bliskich z Wrocławia do USA poleciał samolotem. Z kim? Nie wiadomo. Sanepid nie szukał innych pasażerów, bo formalnie podczas pobytu w Polsce Amerykanin był zdrowy. Sam koronawirusem zaraził się wcześniej podczas szkolenia we Włoszech.

środa, godz. 9.00

Czwarta zarażona koronawirusem kobieta z Wrocławia nie przebywa w szpitalu, a we własnym domu. Objęta jest kwarantanną - powiedział nam Magdalena Odrowąż-Mieszkowska z sanepidu. - Przebywa w kwarantannie od tygodnia, od kiedy do szpitala w ciężkim stanie trafił jej krewny, 73-letni mężczyzna, najpewniej zarażony przez członka rodziny, który przyjechał z krótką wizytą do Wrocławia i wyjechał do USA. Objęto ją kwarantanną, bo miała kontakt z 73-latkiem

.
Fakt zarażenia koronawirusem u czwartej osoby został zdiagnozowany przez szpital na Koszarowej we Wrocławiu. Dlaczego więc nie trafiła do szpitala?

To lekarze zakaźnicy decydują o sposobie leczenia - mówi Odrowąż-Mieszkowska.

wtorek (10 marca), godz. 18

Jest czwarty potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem we Wrocławiu. Pozytywny wynik dały badania młodej kobiety, która jest krewną dwójki starszych osób leżących już w szpitalu przy Koszarowej. Chodzi o 73-letniego mężczyznę i 74-letnią kobietę. Cała trójka zaraziła się od bliskiego z Włoch, który przed kilkoma dniami był we Wrocławiu i sam tez ma już koronawirusa.

To było do przewidzenia, osoby te miały bliski kontakt - mówi nam osoba zaangażowane w prace sztabu kryzysowego we Wrocławiu. Jeszcze kwadrans wcześniej Urszula Małecka, rzeczniczka szpitala przy ul. Koszarowej dementowała informacje o czwartej chorej osobie we Wrocławiu. Potwierdził je jednak minister zdrowia Łukasz Szumowski. - Pacjentka jest młoda, a jej stan jest dobry.

Wtorek (10 marca), godz. 17.20

Podczas spotkania z dziennikarzami prezydent Wrocławia Jacek Sutryk powiedział, że - zgodnie z decyzją premiera - miejskie imprezy masowe zostaną odwołane, zaś inne wydarzenia miejskie, które nie mają charakteru masowego będą konsultowane z sanepidem. W środę ma zapaść decyzja co z placówkami edukacyjnymi we Wrocławiu - czy zajęcia w szkołach i przedszkolach zostaną odwołane tak, jak stało się to na uczelniach wyższych.

Miasto kupuje urządzenie do dezynfekcji dużych pomieszczeń dla straży pożarnej i karetkę dla szpitala wojskowego. Z rezerwy kryzysowej budżetu miasta dodatkowe pieniądze będą dla centrum zarządzania kryzysowego. Ponadto miasto przygotowało dodatkowych 50 miejsc do kwarantanny.

wtorek (10 marca), godz. 9

Starszy mężczyzna, zarażony koronawirusem, przebywający w szpitalu na Koszarowej wciąż jest w złym stanie. Niestety, stan 73-latka nie poprawia się. Największy problem jest z oddychaniem. W stanie poważnym, ale stabilnym, jest trzecia zarażona osoba, 74-letnia kobieta - informuje rzeczniczka szpitala Urszula Małecka.

Tymczasem 26-latek, który przyleciał z wirusem z Anglii, czuję się bardzo dobrze. Lekarze planują wykonać u niego kolejne testy na obecność koronawirusa, żeby sprawdzić czy mężczyzna już jest zdrowy.
W tej chwili w szpitalu na Koszarowej jest 21 pacjentów zarażonych koronawirusem i podejrzewanych o zakażenie.

poniedziałek (9 marca)

Do szpitala przy Koszarowej 74-letnia kobieta została przyjęta w niedzielę (8 marca) w stanie poważnym, ale nie ciężkim. Wiemy nieoficjalnie, że jest bliską rodziną mężczyzny, u którego wczoraj stwierdzono obecność koronawirusa. Przed przewiezieniem jej do szpitala objęta była kwarantanną.

Na Dolnym Śląsku został potwierdzony trzeci przypadek zachorowania na wirusa COVID-19. Jest to osoba starsza, znajdująca się w grupie ryzyka, pochodząca z otoczenia pacjenta zdiagnozowanego wczoraj. Stan obu tych pacjentów jest poważny - poinformował wojewoda dolnośląski.

W szpitalu od piątku leży 73-letni mężczyzna z rodziny tej pacjentki. Jest w ciężkim stanie, ma problemy z oddychaniem i zapalenie płuc. Oboje zarazili się od bliskiej osoby z Włoch, która przed kilkoma dniami przyjechała do Wrocławia.

We Wrocławiu potwierdzono dotąd trzy przypadki koronawirusa.

Jako pierwszy zachorował 26-latek, który przyleciał do Wrocławia z Wielkiej Brytanii samolotem Ryanair. Do szpitala zgłosił się w środę (4 marca), w piątek (6 marca) potwierdzono u niego obecność wirusa.

W piątek (6 marca) do szpitala przy ul. Koszarowej w ciężkim stanie trafił 73-letni mężczyzna, który miał kontakt z bliską osobą z Włoch. Miał poważne problemy z oddychaniem i zapalenie płuc. W niedzielę stwierdzono, że jest zakażony koronawirusem, lekarze określają jego stan jako ciężki

W poniedziałek (9 marca) wirus został potwierdzony u 74-letniej kobiety.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

 • liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 302 ,
 • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 552,
 • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV - 48 .

AKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT EPIDEMII KORONAWIRUSA ZNAJDZIECIE W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM - KLIK!

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Czytaj także

Najnowsze informacje dot. koronawirusa

Wideo

Materiał oryginalny: KORONAWIRUS. Najnowsze informacje z Wrocławia NA ŻYWO - Wrocław Nasze Miasto

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

podawajcie rejon miasta / osiedle skąd są nowe potwierdzone przypadki - to jest super istotne kiedy muszę wyjść żeby wiedzieć jakich rejonów szczególnie unikać, a jest chyba odgórny zakaz przekazywania bardziej dokładnych informacji taka cenzura na informację!

S
Swiadomy

Napisze wprost i bardzo szczerze,skoro rządzące śmiecie potrafiły podzielić Polaków to chu.....j z wami i wirus powinien wszystkich zniszczyć ten naród powinien w pierwszej kolejności zdechnac bo po co komu 36mln niewolników przyglupow którzy zamiast zarabiać na siebie tyrają na motloch z wiejskiej i wyciągają łapy po 500 itd mam nadzieję że po tej epidemij jak to nazywają wasi właściciele czyli rząd zdechniecie wszyscy i ten fikcyjny Kraj zniknie z mapy świata. Amen

G
Gość

w kątach Wrocławskich też jest KORONAWIRUS dlaczego nikt nie napisał tu o tym kierowca z cedo i kobieta z tej samej firmy z podejrzeniem wirusa leżą na koszarowej we wrocławiu !!!

G
Gość

Wirus koronadebilizmu jest najbardziej zaraźliwy...

G
Gość

Nie nakręcajcie paniki drogą redakcjo, wstyd za takie media.

G
Gość

A za rozprzestrzenianie fake news’ów pseudo reporterzy od siedmiu boleści powinni być karani finansowo xD

G
Gość

"W tej chwili w szpitalu na Koszarowej jest 21 pacjentów zarażonych koronawirusem" - czy rzeczywiście? Przecież na początku artykułu jest mowa o czterech osobach...

G
Gość

Imprezy masowe zostały odwołane, ale ich uczestnicy siedzą w dużych odległościach od siebie, często na otwartej przestrzeni. Tymczasem organizatorzy kilkusetosobowych imprez zamkniętych, np. w Teatrze Polskim czy Capitolu oraz koncertach w Starym Klasztorze czy A2 nie chcą ich odwołać aby nie stracić dochodów z biletów. Władze miasta powinny w zainterweniować i zdecydować także o ich odwołaniu lub zmianie terminu

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3