Środa Śląska: Medale w karate. Gratulujemy

MAT
9 czerwca we Wrocławiu odbyły się 2 turnieje karate. Pierwszy z nich to Międzyszkolny Turniej Karate Budokan Cup. Organizatorem zawodów był WKSA BUDOKAN WROCŁAW.

Startowało w nim ponad 180 zawodników z 12 sekcji karate z Wrocławia, Miękini, Radwanic, Lutyni i Środy Śląskiej. Świetnie spisali się nasi karatecy. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza (3 DAN) zdobyli 6 medali: 2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe.

Swoje konkurencje wygrali Patryk Dul oraz Kacper Torończak. Srebrne medale zdobyli Jakub Szybiak oraz Michał Dziedzicki. Brązowe medale wywalczyli Wojciech Moczulak oraz Sebastian Hellon. Zwycięzcy musieli stoczyć po minimum 5 walk ponieważ w każdej z konkurencji startowało ponad 20 zawodników.

Po BUDOKAN CUP odbył się ogólnopolski IX Turniej Karate Dolny Śląsk Open. Startowało w nim około 130 zawodników z 12 klubów. Nasi karatecy wywalczyli w nim 4 medale. Złoty medal - na 18 zawodników – wywalczył Wiktor Witkowski, który wygrał bezapelacyjnie kata żaków po drodze staczając 5 walk.

Znakomicie w konkurencji młodzików spisał się Bartłomiej Babiński który zajął 2 miejsce na 14 zawodników. Dobrze w tej samej konkurencji zaprezentował się także Kacper Mikołajczyk, który przegrał walkę o 3 miejsce i został sklasyfikowany na miejscu 5. Dwa medale tym razem brązowe w kata i w kumite juniorów mł. zdobył Marek Zmierczak.

Zawody te były ostatnim, bardzo obiecującym sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się za tydzień w Karpaczu.