Wojciech Szubartowski
Prawie 7 tysięcy kibiców zasiadło na trybunach stadionu w Łęcznej, aby obejrzeć derbowe spotkanie Górnika z Motorem Lublin. - Atmosfera była fantastyczna. Mecz miał jakość nie tylko na boisku, ale także na trybunach i wielkie dzięki za to - mówił po spotkaniu trener gospodarzy, Pavol Stano. - Kibice sprawili, że było to piłkarskie święto - dodał szkoleniowiec gości, Goncalo Feio.

Obiekt w Łęcznej zapełnił się kibicami, którzy przez 90 minut głośnym dopingiem wspierali swoje zespoły. Po pierwszej połowie więcej powodów do radości mieli fani z Lublina, ponieważ piłkarze Motoru objęli prowadzenie po golu Bartosza Wolskiego. Po przerwie swoją chwilę radości mieli również kibicie zielono-czarnych. Bramkę wyrównującą zdobył Kacper Łukasiak.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i podziałem punktów. Obie strony mogły być zadowolone z tego rezultatu. Piłkarskie derby Lubelszczyzny okazały się sportowym świętem.